Skocz do zawartości

antywirus do visty


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wiadomo najlepsza ochrona antywirusowa to rozsądek użytkownika-nasze doświadczenie to też podpowiada ???

Dokładnie. "Uwielbiam" jak mam naprawiać komputer który używa dziecko. Taki galimatjas, że najszybciej to format. System w strzępach i mega ilość wirusów. Dysk C zapchany a inne partycje puste - choć tłumaczę co i jak. Od jakiegoś czasu takim użytkownikom robię duży dysk C a mały D. C dla nich bo i tak instalują wszystko jak wlezie (czyli klikają dalej -> dalej) , a D dla mnie w razie zachowania jakiś dokumentów przy formatce.

 

Co się tyczy Avasta też mam wesołą historyjkę. Znajomy (ok 60 lat) dzwoni że mu kompa muli i że ostatnio avast dawał komunikaty o wirusach. Ja się pytałem czy usuwał - twierdził że tak. Po paru dniach dzwoni że komp chodzi coraz gorzej. Podjechałem włączyłem skanowanie avast a tutaj co chwilę komunikat o zagrożeniu. Pytam się jak on to robił a on: "klikałem anuluj żeby anulował wirusa" :lol::COOL:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Takie pytanie do znawców tematu: czy są takie wirusy których nawet kilku-krotne formatowanie, z dysku nie wyrwie?

A może to początek końca twardego dysku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkowniku Avast Home: użyj przynajmniej raz płatnego programu antywirusowego a zobaczysz co wpuścił do Twojego kompa

Dokładnie. Nigdy pojęcia "darmowe" i "dobre" nie idą w parze (chyba, że w darmowym okresie testowym :COOL: ). Darmowe są dla kumatych, którzy potrafią sami wyczaić czy na kompie nie ma jakiegoś syfu. AVAST'a np używałem (a raczej próbowałem używać) na 2ch kompach i pamiętam tylko tyle: zamulał i robił zawieszki komputera przy skanowaniu. Ostatnio po formacie próbowałem wersje testowe Kaspersky, Norton-Symantec, G-Data, McAfee. Potwierdziło się to co znajomy informatyk mi powiedział - najmniej obciążający (przynajmniej na moim kompie)okazał się Norton (kiedyś uważany za jednego z największych "pożeraczy", ale firma Symantec poczyniła widocznie kroki w celu poprawy no i wyszło im). Co o wykrywalności wirusów chyba nie trzeba pisać, bo każdy z nich sobie poradzi bo to nie jakieś darmówki. A co do NOD32 to jakoś on mnie nie przekonał. Używałem w pracy przez 1rok i przez cały czas użytkowania nigdy nawet nie pisnął, że coś wykrył...cokolwiek, po prostu cisza, a gdy się skończyła licencja i został zainstalowany Symantec - już w pierwszych dniach użytkowania krzyczał o jakichś śledzących plikach cookie, a potem jakieś inne syfy wykrył.

Póki co jak dla mnie w domu to wystarczy router i Microsoft Security Essentials.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracając do problemu to wyleczyłem kompa aplikacją SalityKiller,

po tym leczeniu mogłem w końcu uruchomić Kasperskiego który pilnuje teraz porządku :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czy są takie wirusy których nawet kilku-krotne formatowanie, z dysku nie wyrwie?

 

 

Od czasu win 98 ( nie wiem jak pośrednie między XP)dysk nie jest formatowany , tylko zamazywany i dane ulegają skasowaniu dopiero po nadpisaniu ( i też nie do końca). Poseł Ziobro o tym wiedział , dlatego spalił kompa.

 

Co do awasta - nikt przy zdrowych zmysłach nie zajmuje się konfiguracją ( ma działać i tyle), a jak potrafi namotać , to łatwo się przekonać . Wystarczy pograć w parę starszych gier ( 7-10 lat) i zablokuje wszystkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, jaki?

Najlepiej za freee.

 

 

Jeśli masz sytem oryginalny spróbuj microsoft essential (mimo ze zrobiony przez MS to dziala ok i nie zamula kompa), jeśli nie wart uwagi jest avast i avg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności