Skocz do zawartości

Nie grzeją świece - gdzie jest zwarcie?


Gość Arfi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów :wesoly:,

Mam problem z zapłonem.

Po kilkuletnich walkach z Sintrą, zmontowałem nowy silnik. Chodzi dużo ładniej, ciszej, równiej itd. Jestem zadowolony.

Czekałem tylko na mrozy, żeby się upewnić we właściwej decyzji remontu w tym zakresie.

Wczoraj w nocy miałem jechać w trasę. Świece zagrzały (-3st.C), silnik odpalił i ... zgasł. Już nigdzie nie pojechałem.

Od tego czasu, świece już nie grzeją, a i elektrozawór od zasilania paliwem chyba musiał zostać rozłączony, skoro silnik zgasł, jakbym wyłączył stacyjkę.

Namierzyłem, który bezpiecznik jest spalony w skrzynce nad akumulatorem, ale nie mogę dojść, co było tego przyczyną.

Świece wyeliminowałem, bo po zdjęciu kapturków, bezpiecznik też się spalił.

Może powinienem nadmienić, że mam zamontowany moduł grzania świec, ale on chyba nie może powodować palenia się 20A bezpiecznika?

Ma ktoś z Was pomysł na zlokalizowanie usterki? Proszę o szybką odpowiedź.

No i nie mam już bezpieczników :confused:

Edytowane przez Arfi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 27, ten nie opisany na schemacie ze skrzynki nad aku.

Z góry dziękuję.

 

Czy ten bezpiecznik może być odpowiedzialny za elektrozawór na pompie wtryskowej ???/>/>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaznik22td.jpg

 

wyciągnij przekaźnik K 114 (3) i daj znać czy dalej pali bezpiecznik.

 

Jeśli nie, to może być zwarcie na kablu między tymi przekaźnikami a sterownikiem silnika (przyjrzyj się jak biegną i czy nie ma jakichś uszkodzeń mechanicznych na wiązce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz nie pali bezpiecznika, ale też nie grzeją świece, czyli nie idzie na nie prąd.

Chodzi Ci o przewód pomiędzy przekaźnikiem a ECU? Tam chyba nie ma się gdzie przetrzeć :idea:/>\

A może sam przekaźnik ma zwarcie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przekaźnik raczej nie. Odepnij wtyczkę sterownika pompy wtryskowej (znajdziesz w temacie dotyczącym czujników) jeśli bezpiecznik będzie cały to masz już winowajce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przekaźnik raczej nie. Odepnij wtyczkę sterownika pompy wtryskowej (znajdziesz w temacie dotyczącym czujników) jeśli bezpiecznik będzie cały to masz już winowajce.

Sorki Kacper, ale nie rozumiem.

Jak bezpiecznik będzie cały, to co będzie przyczyną ???/>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie22dth.png

 

Zerknij na schemat, styk tego przekaźnika zasila przekaźnik świec 95(lecz go wykluczyłeś odpinając świece), i sterownik pompy.

Jeśli odepniesz sterownik pompy i bezpiecznik nie będzie się palił to zwarcie jest w tym sterowniku.

 

Najmniej prawdopodobna opcja to chyba zwarcie w sterowniku ECU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zerknij na schemat, styk tego przekaźnika zasila przekaźnik świec 95(lecz go wykluczyłeś odpinając świece), i sterownik pompy.

Jeśli odepniesz sterownik pompy i bezpiecznik nie będzie się palił to zwarcie jest w tym sterowniku.

 

Najmniej prawdopodobna opcja to chyba zwarcie w sterowniku ECU.

Nie jestem elektrykiem, więc nie bardzo widzę to o czym mówisz :zawstydzony:

Masz na myśli ten przekaźnik K114, który zasila z 30 na 3 przekaźnika świec, tak? Świece wykluczyłem, bo one same w sobie mogły robić zwarcie, ale czy wykluczyłem przekaźnik świec? Przecież bezpiecznik dalej się palił.

A którędy K114 zasila sterownik pompy? Może głupie pytania,ale tak jak wspomniałem schematy elektryczne to dla mnie trochę abstrakcja. Trzeba by chociaż podstawy znakowania znać :zdziwko:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie22dth.png

Na zielono zaznaczyłem którędy dochodzi zasilanie do sterownika pompy, na niebiesko zasilanie do świec żarowych.

Dzisiaj już trochę późno, ale jutro wypnij wtyczkę sterownika i daj znać czy bezpiecznik będzie paliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności