Skocz do zawartości

Dziwne cykanie po włączeniu nawiewu


Gość pawelg

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, kupilem niedawno Astre III 1.6 Z16XER z klimantronikiem. Nie wiem czy wczesniej tego nie było, czy moze po prostu nie zwracalem na to uwagi, ale ostatnio zauwazylem/uslyszalem ze jak wlacze nawiew to zaczynam slyszec takie cykanie (nie umiem tego inaczej okreslic). Moje przypuszczenia, to ze jest to wentylator, ktory jest umieszczony za schowkiem. Niestety nie mialem mozliwosci tego jeszcze potwierdzic, wyciagajac schowek. Czy moze ktos z Was spotkal sie z podobnym problemem, moze to jest normalne (ten typ tak ma)? Chetnie uslysze wszelkie sugestie co to jeszcze moze byc, ewentualnie jak udalo sie Wam tego pozbyc. Probowalem szukac podobnych problemow, ale nie udalo mi sie znalezc nic konkretnego, dlatego zalozylem nowy temat.

Pozdrawiam,

Pawel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Klimatronik wydaje z siebie dźwięki.

Przy włączeniu oraz po wyłączeniu ale tylko przez moment.

Tyle, że nie jest to cykanie a takie delikatne brzęczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, kupilem niedawno Astre III 1.6 Z16XER z klimantronikiem. Nie wiem czy wczesniej tego nie było, czy moze po prostu nie zwracalem na to uwagi, ale ostatnio zauwazylem/uslyszalem ze jak wlacze nawiew to zaczynam slyszec takie cykanie (nie umiem tego inaczej okreslic).

 

To występuje tylko zaraz po włączeniu czy cały czas ? Jeśli tylko po włączeniu to może być ułamany ząbek w zębatce któregoś z silniczków krokowych sterujacych nawiewami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To występuje tylko zaraz po włączeniu czy cały czas ? Jeśli tylko po włączeniu to może być ułamany ząbek w zębatce któregoś z silniczków krokowych sterujacych nawiewami.

 

Cykanie zaczyna byc slyszalne po wlaczeniu nawiewu. Gdy nawiew wylacze to cykanie zanika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moze komus sie przyda ta informacja. Dostalem sie do silnika dmuchawy przez schowek i popsikalem mechanizm silikonem. Jak na razie przeslalo cwierkac, zobaczymy na jak dlugo :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam climatronika i tez ten sam problem z tym ze u mnie nie cykania a jarmolenie(dzieje się to wyłacznie na mrozie).Problemem prawdopodobnie u mnie i u Ciebie są łożyska wentylatora dmuchawy.Jeżeli popsikanie pomogło na krótko, to znaczy ze trzeba to zrobić innym smarem lub dokładniej(czyli wymontowac ten silnik wentylatora i wtedy nasmarować).Jest w necie manual jak to zrobic.Ja za swój sie wezmę jak sie ociepli niestety nie mam garażu a do mechanika z błachostką nie bedę jezdził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze tam nie ma łozysk w tym wiatraczku. Sa tylko tulejki. Przeropowac silniczek i powinno byc z tym okej. Jesli nie to szukac przyczyny w silniczku nastawy obiegu zamknietego/otwartego. Dosc czesto on takie psikusy robi.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności