Skocz do zawartości

Awaria alternatora 1.7dti Corsa C


Gość azhi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z racji tego że auto stoi u mechanika i diagnoza to zepsuty alternator, to postanowiłem podpytać bardziej doświadczonych użytkowników o kilka spraw.

 

W zakładzie proponują mi regenerację alternatora (nie znam ejszcze kosztu regeneracji) i daja na taki regenerowany alternator 6 miesięcy gwarancji. Mówią że koszt o wiele niższy niż nowy alternator bo to alternator z waku pompą.

 

Znajomy (handluje częściami) mówi że może mi załatwić taki alternator nowy za 420 zł (nie znam jeszcze firmy) i że z tego co on wie to regeneracja takiego alternatora to koszt 350 zł.

Szczerze powiem że gdyby był to alternator dobrej firmy/porządny (jeszcze powiem jakiej jak tylko sie dowiem) to wolałbym dołożyć te 70 zł.

 

I tu czekam na Wasze opinie, co sadzicie o regeneracji? Jaki powinien byc ew. koszt takiej regeneracji i ile powinno się dostac na to gwarancji?

Jeśli nowy to jakiej firmy najlepiej a jakiej broń Boże?

 

Jak zwykle z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosch i valeo

to wiadace firmy w produkcji alternatorow

zadnej chinsczycny albo firmy krzak

 

a regeneracja to w sumie nowy alternator w starej obudowie

ja mam taki i nie narzekam ;)

tylko gwarancje mam na rok a nie na 6 miesiecy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za naprawę za naprawę aletnatora w ubiegłym roku tyle że w astrze cdti płaciłem 180zł("mostek" i łożysko)łącznie z montażem w sam.Może u kolegi większe uszkodzenia ale z tego co wiem w tych alternatorach pada mostek.Widzę że rozpiętosc cen niesamowita...

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz podzwoniłem po 3 zakładach to 100zł, 120zł, lub 70 zł plus koszt części.

każdy daje gwarancję maks 6 miesiecy, z czego ostatni facet wydający się najbardziej obcykanym powiedział że jeśli w alternatorze do wymiany jest regulator to gwarancji żadnej nei daje bo na sama częśc-regulator nie ma żadnej gwarancji. Oczywiście do tego koszt wymontowania i zamontowania pewnie. Rozumiem że mechanicy do których oddałem auto juz wymontowali skoro wiedzą że popsuty, więc już u nich musze to wmontowac ale nie koniecznie regenerować. Popytałem ludzi ode mnie z pracy i każdy mówił aby regenerować, bo koszt o wiele mniejszy.

Edytowane przez azhi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej regenerowac w tym zakładzie co demontowali bo potem jesli przy ponownej awari nowe koszta demontażu a jak u nich to w ramach gwarancji....Co jest uszkodzone w tym alternatorze?Wychodzi na to ze mi elektryk tanio naprawił 180zl (mostek okolo 110 łożysko20 demontaż nprawa montaz 50zl)

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej regenerowac w tym zakładzie co demontowali bo potem jesli przy ponownej awari nowe koszta demontażu a jak u nich to w ramach gwarancji....Co jest uszkodzone w tym alternatorze?Wychodzi na to ze mnie elektryk tanio naprawił 180zl (mostek okolo 110 łożysko20 demontaż nprawa montaz 50zl)

Kwestia tego że oni tego nie naprawiają/regenerują u siebei tylko oddają do regeneracji/naprawy. Oni tylko sprawdzili co tak właściwie padło, wymontowali/wymontują i zaniosą do regeneracji/naprawy.

Ale fakt lepiej zrobić u ich elektromechanika bo faktycznie moge potem ew. gwarancja obarczyć tez ich na montaż i demontaż.

Tylko ile gwarancji oczekiwac, bo ty kolega wyżej mówi że dostal 1 rok,a tu każdy daje 6 miesięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem rok bo kupowalem w IC zregenerowany altek

zaplacilem tez odpowiednio ;)

starego nei wzieli w rozliczeniu bo byla peknieta obudowa

wiec zamiast 350 zeta wyszlo mi 500

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem rok z tym że na częci wymieniane.Drugi elektryk proponował mi od razu regeneracje ale o cenę nie pytałem bo polecili mi tego pierwszego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem rok bo kupowalem w IC zregenerowany altek

zaplacilem tez odpowiednio ;)/>

starego nei wzieli w rozliczeniu bo byla peknieta obudowa

wiec zamiast 350 zeta wyszlo mi 500

Nie no to 500 to mnie nei urządza :) bo w Intercarsie nowy alternator LAUBER kosztuje 557zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności