Skocz do zawartości

Wyswietlacz diodowy poziomu gazu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

mam przy przelaczniku od gazu wyswietlacz pokazujacy ile mam jeszcze gazu. Jest tam kilka diodek potem im mniej gazu tym mniej sie ich pali a na koncu ma migac jak juz sie konczy.

Autko odpalam na benzynie a po dodaniu gazu przelacza sie na lpg i swieca sie diodki.

Problem w tym ze nie pokazuja dobrze jak auto chodzi na LPG i musze patrzec na licznik kilometrow aby wiedziec ile jeszcze moge zrobic km.

Wskaznik pokazuje dobrze tylko przed przejsciem z benzyny na lpg przy odpalaniu. Tylko wtedy jak jestem jeszcze na benzynie a potem juz zle.

Co moze byc tego przyczyna ze jak jestem juz na LPG to wskaznik zle pokazuje???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co prawda nie mam takiego wskaznika, ale slyszalem, ze one pokazuja tylko orientacyjnie ile jest gazu.

Po prostu najlepiej wiedziec ile km mozna przejechac na zbiorniku i wczesniej zatankowac :/:?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no i wlasnie lipa bo jak sie zapomni albo skasuje licznik to katastrofa bo ja mam butle w kole zapasowym i nie ma wskaznika. Niema to jak taka ze wskaznikiem zawsze mozna zobaczyc. Ale jezeli chodzi o te wskazniki diodowe to znajomi maja to samo i im cieka to i nawet jest dokladne............

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Po prostu najlepiej wiedziec ile km mozna przejechac na zbiorniku i wczesniej zatankowac :/:?:
a jak sie lubi depnac na swiatlach to troche mniej kilomentrow wychodzi na bak niz zawsze ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja wiem że po przejechaniu okolo 430 km musze tankować autko. Umie jest tylko leda która sie swieci a gdy jest rezerwa zaczyna mrygać , a te wskazniki diodowe są tylko orientacyjne .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hehehe a to spoko bo nawet nie wpadlem na to :?:

zaraz ide zobaczyc ile mam hehe :/

 

[ Dodano: Wto Cze 13, 2006 15:01 ]

no odkrecilem i cos jest jakis wskaznik i jest namalowana żółta strzałka taka zakrecana zaczyna sie wezsza i sie rozszerza:P skaznik mam na tym waskim czyli juz chyba zero.....

szkoda bo niema zadnych cyferek ani kresek tylko taka strzalka......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki wskaźnik w swojej tigi, tak samo ma mój ojciec w astrze i żaden z nich nie działa. Wciąż wskazują minimalny poziom gazu. Słyszalem, że to jest typowa niesprawność. Nawet nie próbowałem tego korygować, bo i tak wskazania tego licznika byłyby orinetacyjne, a ja zawsze polegam na liczniku przejechanych km i na tej podstawie orientuję się ile jeszcze mogę przejechać. Poza tym staram się nigdy nie doprowadzić do sytuacji, w której w czasie jazdy zabrakłoby mi gazu. Raz czy dwa razy mi się to zdarzyło. Silnik nie przełączył się na zasilanie benzyną, tylko zaczął się dławić i zgasł. Gdyby coś takiego zdarzyło się w czasie wyprzedzania mógłbym źle skonczyć :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności