Skocz do zawartości

Silnik nagrzany do 80stop.kontrolka z kluczem pomocy!


Gość zgrywus397

Rekomendowane odpowiedzi

typowe zjawisko po zimie kiedy to przy niskich temperaturach awaria ta pozostaje w ukryciu,(zalezy w jakiej pozycji sie zapiecze) a gdy tylko sie ociepli zaczyna wywalac bleda .

poprostu zapieczony egr,jezeli masz objawy ze mulowaty to moze byc lekko uchylony.sciagnij filtr oleju (on) rure od kolektora ,sciagnij silownik elektromagnetyczny i rozruszaj grzybek posmaruj gestym olejem i po problemie

dla pewnosci wczesniej odczytaj bledy :)):))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie jest dokładnie podobnie, szczególnie jak na zewnątrz sa dodatnie temperatury jak teraz czyli już okolice 10 stopni to też po lekkim rozgrzaniu auta wyskakuje mi kontrolka i zazwyczaj jest to właśnie błąd EGRa, który u mnie jest zwyczajnie do wymiany ale jakoś mi póki co nie przeszkadza kontrolka, a że OP-COMa mam to co jakiś czas sobie sam sprawdzam czy żadne dodatkowe błędy się niepojawiają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nadzieja ze sie zapiekl na zamknietym,jednak dla pewnosci pasowalo by to sprawdzic.

latwiejsza opcja to sciagnac metalowa obejme z rurki charmonijkowej laczacej z wlotem spalin od egr przed glawica(za glowica miedzy sciana grodziowa)

wtedy bedzie jasne czy otwarty czy zamkniety (zapomnielem dodac ze trzeba odciagnac od kolnierza od glowicy rure od egr {uwazac na stalowa podkladke-uszczelke zeby nie zgubic} i zapalamy silnik,ktory za pierwszym razem moze zgasnac gdyz do kolektora ssacego bedzie dostawalo sie lewe powietrze po sciagnieciu rurki.Jezeli z rurki ida caly czas spaliny to egr zapieczony otwarty (na wolnych obrotach egr sie sam wylacza-nieaktywnypo kilkunastu sekundach-okolo minuty,jezeli nie ma ingerencji w pedal gazu.

Ponowne dotkniecie w pedal uaktywnia egr.

Gdy wogole nie ma spalin z rury po lekkim dodanu gazu to egr zapieczony zamkniety

 

kilknascie minut roboty 1 klucz torx

 

uchylony egr potguje zaszlamienie kolektora

 

2 sposob to op com tet elementow wykonawczych test egr.

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zgrywus397

jutro jade do mechanika to wam napisze co było nie tak,Najlepsze jest to ze byłem dzis u paru i kazdy gada co innego,jeden ze to kontrolka ze nie skasowałem przegladu oleju,drugi ze pewnie przez termostat itd..jutro jade do swojego zaufanego zobacze co on mi powie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwaj są debilami jeśli jeden mówi że przyczyną kontrolki jest termostat a drugi obstawia przegląd oleju...

 

zrezygnuj z usług tych fachowców i kup sobie OP-COM a szybko się zwróci

 

 

co do wcześniejszych postów - nie ma to jak doradzać jak się nie ma pojęcia o danym modelu - tak jak już wspomniano w 1,3 metoda gaz hamulec nie działa i nie występował DPF...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zgrywus397

wrociłem od swojego zaufanego mechanika,podpiał pod kompa okazało sie ze zawór EGR wywala bład i dlatego się załącza ta kontrolka,umowiłem sie na czyszczenie tego zaworu na poniedziałek bo to troszke czasu potrzeba do tego..ale za to za podłączenie nie zapłaciłem nic :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

No widzisz... Tak trzeba było od razu, a niepotrzebnie był siany zamęt :D Równie, dobrze bez zczytania błędów można iść do starej cyganki na tarota.
PS: czyszczenie tych badziewiastych EGR-ów nie zawsze jest super na dłuższą metę :) Problem może wracać, no ale to loteria kiedy, bo jak wiadomo 1.3 CDTI to znakomita konstrukcja Fiatowska (pozwala się utrzymać koncernom z częsci i ASO) :devil2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co Wy chcecie od tych EGRów - ja mam 280tys przejechane na oryginalnym :hyhy:

 

silnyk fakt badziewny szczególnie pod względem solidności łańcucha rozrządu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności