Skocz do zawartości

astra g 1.7 błąd p0100 ?


Gość maxio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Długo się nie nacieszylem bez awaryjnoscia mojego autka ;/

Co prawda podczas jazdy nic się nie dzieje co bym odczuwał no ale...

Dzisiaj rano miałem trasę około 50km podczas jazdy przy obrotach 2.5 i prędkości około 120 zaświeciła mi się kontrolka auta z kluczem. Nie odczułem żadnego spadku mocy. Kontrolka zgasła po pewnym czasie ale gdy znów zwiększyłem prędkość do około 130 pojawiła się ponownie. A ze nie miałem możliwość podpięcia pod kompa zrobiłem metodę gaz hamulec z tego co mi wyszło mam błąd p 0100 o ile dobrze to zczytalem.

10 mrugnięc

1 mrugnięcie

10 mrugniec

10 mrugniec

astra g 1.7 dti isuzu.

Koledzy co to może być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewiem tak jak wypne wtyczkę przeplywki to auto jest mega zmulone gdy się zaswiecila ta kontrolka auto wgl nie osłabło.

Czy aby na pewno była to wina przeplywomierza ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boniek1993

Uszkodzony przepływomierz a wypięty całkowicie, to są dwie różne rzeczy. Skołuj sobie inny na podmianę, błąd wskazuje na przepływomierz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to będę musiał kupić :/ bo nikt ze znajomych nie ma asi. Ta przepływka musi być oryginał czy coś na podmianę jest bo widziałem ceny gdzie jeden kosztował 100 zl a drugi koło 500 :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość password

jakby przyszło do wymiany przepływki to tylko i wyłącznie oryginał boscha - ja w 2008 r. wymieniałem -płaciłem o ile pamięć mnie nie myli 300 zł , zrobiłem na nim do dziś ponad 80 tyś.km. i działa bezbłędnie, objawy to turbo działało kiedy chciało ,a moc miał po przekroczeniu 3 tyś. obr. i strasznie kopcił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym sprawa, że moc to on ma dodam że auto nie dawno po chipie...jak się zaświeci check to nie czuć żadnego spadku mocy, świeci się jakieś 10min czasem krócej.

A co zauważyłem raz zdarzyło mi się, że jadę ponad 130 świeci się check naciskam sprzęgło prędkość spada do 100 ja na 5 biegu puszczam sprzęgło check gaśnie, raz tak zrobiłem było chwilę ok, później znów wł się check.

Panowie czy aby na pewno była to przepływka nie chcę wydawać kasy w błoto ; /

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam

 

Ja mam problem również problem z błędem P0100 (2)-za niskie napięcie na przepływomierzu. Od kilku tygodni ten błąd się raz pojawiał z raz znikał.

W OPCOM są dwa parametry:

1. Przepływomierz powietrza  w  V

2. Przepływomierz powietrza  w  kg/h

Stan był taki, że do tej pory mogłem błąd kasować podczas pracy silnika a teraz nie mogę. parametr 1 na biegu jałowym był w przedziale 1-2V i jak gazowałem to się zwiększał.

Wymieniłem 2 przepływomierze i jest to samo.

 

TARAZ, jest tak, że błędu nie skasuję pisze - P0100 (2)-za niskie napięcie na przepływomierzu-Obecny i napięcie na parametrze 1 wynosi 0,02V zarówno przy włączonym zapłonie jak i na biegu jałowym. 

Ostatnio wyciągnąłem wszystkie przekaźniki i znów je podłączyłem. Czy może być przekaźnik? Który ?

Skąd może iść napięcie na ten przepływomierz? Jak można rozwiązać problem, co sprawdzić?

 

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję

 

Edytowane przez inkboch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności