Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie życzenia Wesołych Świąt i ciepłego Dyngusa dla wszystkich włascicieli Opli.

A teraz do rzeczy.Czy ktoś orientuje się jakie żaróweczki są do podswietlenia licznika.Nie świeci mi środkowa część licznika.Druga sprawa to rozbiórka osłony licznika.Widzę dwie śrubki u góry osłony ale czy coś jeszcze trzyma tę osłonę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij książkę "Sam naprawiam Corsa C i Meriva"

 

str. 113 oraz 114 dokładny opis

 

śruby są cztery - dwie na górze w daszku, dwie na dole pod osłoną plastikową kolumny, którą trzeba zdemontować

 

żarówki R5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.Książkę załatwiłem ale nie mogłem znaleźć typu żarówek do wskaźników.


A jeszcze tak dla ścisłości to R5 1.2W czy 2W?

 

 

Więc wczoraj wymieniłem te żarówki.Są to R5 1.5W.

 

 

 

bad dzięki. :beer:


Usunąłem zbędny cytat, jak odpowiadasz na poprzedni post na dole strony jest okienko odpowiedzi.
majq1

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. przepaliła mi się jedna z zarówek od podświetlenia zegarów. Bawiac się uszkodziłem też drugą żarówkę. Chciałbym w necie kupić sobie żarówki ale czy takie mogą być? wiadomo ze oryginalen GM to są drogie, ale czy takie mogę sobie zafundować?

http://allegro.pl/zarowka-b8-5-led-diodowa-liczniki-zegary-bialy-i4968242880.html lub coś takiego http://allegro.pl/zarowka-t5r5-dioda-led-zegary-licznik-deska-bx8-5d-i5140463551.html .

Tak sie tez zastanawiam nad oprawką - czy ma to byc B8.5 czy B8.4 (jak np tutaj http://allegro.pl/zarowka-led-bx8-4d-t5-r5-w1-2w-w2w-b8-4-12v-zimny-i5107152545.html#tabsAnchor) ???

 

I jeszcze jedno pytanie ponieważ nie zwróciłem uwagi jak miałem ściągnięty licznik, ale co z żarówkami od podświetlenia przebiegu? czy jest to ten sam typ żarówki? Pytam bo jezeli jest ten sam a wymienię tylko od zegarów to może być jakaś różnica w odcieniach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz ledy będą na pewno inaczej podświetlały.Jak zmieniasz na ledy to wszystkie.Jaki będzie efekt to musisz sam zobaczyć.One jednak mimo tej soczewki świecą punktowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się pod temat.

 

Przepaliła mi się jedna żarówka pod zegarami. Kupiłem, założyłem, świeci. Przestało po chwili świecić podświetlenie licznika przebiegu kilometrów. Przełożyłem, zamieniłem żarówki aby sprawdzić i zgasło wszystko. Świecą się tylko kontrolki.

 

Sprawdziłem bezpieczniki 20, 33 oraz 35, wsio gra. Ktoś ma jakieś sugestie co można poszperać?

 

Jeśli chodzi o żarówki w merivie A to jest porażka totalna. Z ledami w lampach też walczyłem bo się cuda działy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

Przepaliła mi się jedna żarówka pod zegarami. Kupiłem, założyłem, świeci. Przestało po chwili świecić podświetlenie licznika przebiegu kilometrów. Przełożyłem, zamieniłem żarówki aby sprawdzić i zgasło wszystko. Świecą się tylko kontrolki.

 

Sprawdziłem bezpieczniki 20, 33 oraz 35, wsio gra. Ktoś ma jakieś sugestie co można poszperać?

 

Jeśli chodzi o żarówki w merivie A to jest porażka totalna. Z ledami w lampach też walczyłem bo się cuda działy.

Się zacytuję.

 

Opel to taki dziwny samochód co nie toleruje zamiennych żarówek. Pojechałem do ASO kupiłem oryginalne i od razu wszystko działa. Sprawdziłem te nieoryginalne kupione w motoryzacyjnym i są ok. Nie kumam tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności