Skocz do zawartości

kreci ale nie odpala, błąd immo144


Gość tokar2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

objawy:

-auto rano już nie odpaliło,odpiołem aku do naładowania i po ponownym podpieciu, problem zniknął na jedno odpalenie, na drugi dzień to samo- sinterka kręci ale nie odpala

-po przekreceniu kluczyka w stacyjce,czek nie zapala sie wcale

-wyświetla błąd immo 144

-[ edytowane]- jednak nie dochodzi paliwo do listwy i wtedy czek się nie pali, ale czasem się "samo naprawia" stąd wynikł błąd w diagnozie( czyli zdarzało się że paliwo dochodziło na listwe wtryskiwaczy)

-cewka sprawna

-bezpieczniki sprawdzone

-piloty oba sprawne(tzn baterie nowe, zamyka i otwiera z pilota)

-aku ciągnie jak szatan

pytanie:

jesli to immo, to czy to rozwiąze sprawę http://allegro.pl/sintra-2-2-16v-zestaw-do-odpalenia-stacyjka-i3126858309.html i czy trzeba trzymać się rocznika auta, jak bym "kupował komplet startowy" by był kompatybilny z moją sintra

-ewentualnie może samo immo przejzeć pod kontem zimnych lutów, sam niewiem czego jeszcze?

-lub zrobić doraźne obejscie immo, w celu potwierdzenia diagnozy, ale nie wiem jak?może schemat elektr by mie naprowadził, którego niestety nie posiadam :-)

Pozdr

Edytowane przez tokar2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Immo odcina dopływ paliwa czyli pompe (nie wiem jak w sintrze ale pewnie podobnie)czyli trzeba namierzyc przekaznik i zobaczyc czy podaje prad na pompe paliwa.Jezeli kupowac komplet ecu z immo to musza sie pokrywac wszyskie numery z sterownika z tym w zamontowanym w aucie ,rocznik nie ma tu nic do rzeczy

Ale skoro jest paliwo na listwie to pompa podaje

Piloty tez nic nie maja do immo a transponder (pestka)w kluczyku

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namierzyc przekaznik i zobaczyc czy podaje prad na pompe

Ale skoro jest paliwo na listwie to pompa podaje

właśnie wróciłem z testów przekaźnika pompy i odkrycie: tzn przy włączeniu stacyjki, tym razem czek się zapalił( tak powinno być) i auto odpaliło normalnie,jednak po puknięciu lekko w obudowę stycznika pompy, silnik zgasł i czek też(może to zbieg okoliczności, bo parę razy auto jednak odpalało 1Xdzienne, ale po zgaszeniu silnika, nie można było go powtórnie uruchomić, dopiero po dłuższym czasie. "Wiadomo system samo-naprawczy sintry :devil: ") i od tego czasu już po przekręceniu stacyjki, czek się nie pali wcale i nie dochodzi napięcie do przekaźnika.

czyli na tą chwilę, na listwie nie ma paliwa ale pompa sprawna bo jak podam napięcie przez zwarcie styku przekaźnika to paliwo płynie. przekaźnik sprawny.

Edytowane przez tokar2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak prad nie dochodzi do przekaznika to moze immo odcinac.Mozna spróbowac dac napiecie na pompe i próbowac wtedy odpalic -tak sie omija immo

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem zasilanie na pompę i nic, wtedy paliwo na listwie dochodzi. Zamieniłem przekaźniki, jak Kacper sugerowałeś i też klapa. Wciąż nie widać czeka, po przekręceniu stacyjki. napięcie dochodzi na sterowanie silnika. jeszcze jedna uwaga: jak przekładałem szybko kluczyki w stacyjce, to przez moment zapalił się czek, a w komorze silnika coś chrobnęło,jakby jakiś zawór od ABSu, taki mechaniczny stukot, czasami słyszę go jak przejadę kilka metrów(na pewno żaden przekaźnik elektryczny) no i potem czek zgasł i znowu zima. pytanie jak obejść immo skutecznie?(priv)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich


Immobilizer nie blokuje pompę paliwa.
Immobilizer blokuje tylko czujnik prędkości. ( Czujnik prędkości obrotowej wału korbowego )

 

Być może -
Słaby kontakt

 

9cf1c10722cb16c68ac1f4d4942dd65f.jpg

:beer:

Edytowane przez sergeimoskva

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za istotne info sergeimoska, na pewno sprawdzę, jak tylko złożę skrzynkę bezpieczników do kupy, w/g twojej instr :beer:http://mysintra.3dn.ru/load/zagruzki/remont_bloka_predokhranitelej_motornogo_otseka/1-1-0-22


(Спасибо за существенной информации sergeimoska, обязательно проверить, как только я буду блок предохранителей вместе, A / G вашего Instr)

Edytowane przez tokar2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pewności połączeń elektrycznych, sprawdzałem skrzynkę bezpieczników i jeden drucik wyleciał swobodnie podczas demontażu.

pytanie: czy ktoś może ma zdjęcie ułożenia przewodów w górnej warstwie tej skrzynki ?(u sergemoskwa jest bdb opis spodniej warstwy)post-1705-0-13353800-1365229832_thumb.jpg

Edytowane przez tokar2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności