Skocz do zawartości

kreci ale nie odpala, błąd immo144


Gość tokar2

Rekomendowane odpowiedzi

dla pewności połączeń elektrycznych, sprawdzałem skrzynkę bezpieczników i jeden drucik wyleciał swobodnie podczas demontażu.

pytanie: czy ktoś może ma zdjęcie ułożenia przewodów w górnej warstwie tej skrzynki ?(u sergemoskwa jest bdb opis spodniej warstwy)attachicon.gifskrzynka el górna warstwa połączeń.JPG

Witam, czytam o twoim problemie i zastanawiam się czy udało ci się naprawić to ustrojstwo. Mam bliźniaczo podobny problem, jak zgasł to nie było możliwości odpalić, dopiero po jakimś czasie odpalił ale coś przerywało musiałem go trzymać na wysokich obrotach aż przełączył się na gaz i wtedy można było jechać do następnego zgaszenia silnika, aż w końcu już więcej nie odpalił paliwo dochodzi bo temat z przekaźnikiem przerabiałem i nie da się odpalić z gazu, a w ogóle to mi odcina gaz po prostu się nie świeć, ale jak się zaświeci to też odpalał może mi ktoś pomóc bo złom stoi pod Norymbergą i jak nim wrócić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

sprawdzałem skrzynkę bezpieczników i jeden drucik wyleciał

 

czy udało ci się naprawić to ustrojstwo

witam

u mnie skrzynka była na oko w dobrym stanie i udało mi się ją poskładać, choć wiem z innych opisów, że bywają też skorodowane. Niestety aby to stwierdzić trzeba było skrzynkę rozebrać i jest z tym trochę zachodu (1 dzień dłubania, przy czym ważniejsza jest precyzja montażu, tak mechanicznego jak i elektrycznego)

u mnie problem główny był w braku komunikacji z immo, tzn jak wkładałem kluczyk do stacyjki, to w pierwszej pozycji po przekręceniu stacyjki, nie było widać zapalonej lampki od czeka, a to jak się później okazało spowodowane było utlenieniem przewodu.

najlepszy sposób by zlokalizować taką usterkę to rozizolować z taśmy, wiązki przewodów, ciągnąc je później podczas lokalizowania usterki a druga osoba obserwuje czy czek się pali czy nie, może wtedy zamigotać i wtedy trafiony zatopiony. Mi się udało dosyć szybko zlokalizować przerwę w obwodzie, ale też duża doza szczęścia chyba w tym była, choć bez szukania po omacku się nie obyło,

cierpliwości i powrotu z tarczą, Luzak :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrzynce szukałem, ale okazała się ok, dopiero usterkę znalazłem, patrz post #18, zdjęcie środkowe- pogrubiona czerwona strzałka, ta na dole.( W zbliżeniu, dokładna lokalizacja uszkodzonego kabelka na następnym zdjęciu, wskazana wkrętakiem). Przy okazji znalazłem dwa miejsca przytarć przewodów, pokazują to 2 czerwone cieńsze strzałeczki. Teraz pali bez problemu.

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności