Skocz do zawartości

kreci ale nie odpala, błąd immo144


Gość tokar2

Rekomendowane odpowiedzi

Może poskładaj wstępnie bez tego drutu - będziesz mógł sprawdzić który obwód nie działa.

Wtedy po schematach będą większe szanse aby znaleźć brakujące połączenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam !

Miałem też problem z pompą paliwa. Miał słabe przewody kontaktowe. Podłącz pompę paliwa tak ....... (patrz zdjęcie).

2c253796c9e68a97916c8ea323a1535c.jpg

 

 

Mam kilka zdjęć z tyłu urządzenia. (Patrz zdjęcie)

 

5f256cc27449f9caa6140613c6b087eb.jpg

 

8867ef6173c2bd41d4ad48d35a5ce009.jpg

 

fffa377bc1453fdeda64759ad742e520.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, skrzynkę poskładałem i jest ok(niestety tylko skrzynka), dzięki sergieimosva za foto, oto chodziło, know-how to podstawa :beer: jednakowoż dalej padaka. Brak czeku, czyli 99% podejrzanych połączeń, może już za mną, pozostał jeszcze tylko ten jeden :rotfl:

może to brak masy, czyli ide se jej poszukać, brrrrrrrrrr :hyhy: hymm? :? :?

 

c.d.(edytowane)

-coś drgnęło, czek na moment się pojawił, przy przekręconej stacyjce ale jakiś taki nie stabilny(trzeszczący, przerywający) ale silnik odpalił,chwilę chodził i brakło jakiegoś połączenia(masy?) i przerywając, zgasł. Teraz już przy przekręconej stacyjce czek się nie zapala.

próbowałem wszystkie wtyczki i kable w okolicy ECU i ABS-u rozłączać (włącznie z ECU i immo, na opiętym aku)ale teraz nie pali sie czek (przy przękręconej stacyjce).

napięcie na bezpieczniku zasilającym ECU(nr 30)jest

może bezpośrednio dać masę na ecu tylko nie wiem gdzie ją podłączyć, (wtedy było by jasne że to gdzieś masa znikła)post-1705-0-06406600-1365270902_thumb.jpg rozpiska pinów do ECU bardzo by pomogła :help:

 

brak masy na ECU moze być b poważne http://forum.opel24.com/topic/45710-podczas-jazdy-zgas-silnik-i-koniec/page-2

(martinek #13post)

Edytowane przez tokar2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do schematów

schematecux22xe.jpg

 

. Masa na sterownik jest na pinach 2, 10, 14, 19, 24, 42,

Na dole schematu masz też info na którą masę jest dany pin wpięty (masa 2, 3 i 6) lokalizację mas masz też w tym temacie http://forum.opel24.com/topic/52409-okablowanie-sintra/?p=439574

Poniżej rysunek wtyczki ECU dla łatwiejszego sprawdzenia i lokalizacji.

 

wtykecu.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relacja c.d.

jeszcze nie dotarłem do masy, bo inne, dotarte przewody mnie zatrzymały :devil2:post-1705-0-25387100-1365406192_thumb.jpg

(miejsca występowania przetarć na przewodach, oznaczone czerwonymi strzałkami na zdjęciu)

ale czek już się pali, choć jeszcze ruszając wiązkami przewodów, coś przerywa

Edytowane przez tokar2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masy sprawdzone- są ok, szukanie po wiązkach kabli zakończone. No i w końcu......malutki cieniutki kabelek, wcale nie przetarty,(tuż obok wczorajszych przetartych) ale w środku utleniony przez ząb czasu. na zdjęciu pt"gdzie to"-widać umiejscowienie awarii( pogrubiona strzałka) Dał znać o sobie, lekką zieloną patynką wyglądającą tak niewinnie :devil2: w środku zielony proszek, zamiast drucików z miedzi

Browiec dla Wszystkich oplomańjaków :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

szczególnie dla Kacpra i Sergimoskva i całego zespołu ludzi wspierających się na wzajem :rockon:

post-1705-0-71301400-1365437181_thumb.jpg

post-1705-0-15003100-1365437371_thumb.jpg

post-1705-0-98985800-1365437620_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo szczęścia że odkryłeś ten przewód co był zjedzony w środku. Ja z reguły jak mam wątpliwości to ciągnę za przewód i jak się nie rozciąga to jest ok. jeśli jest inaczej to sprawa jasna.

 

ps

jeśli jeszcze nie po izolowałeś tych wiązek to napręż każdy przewód aby sprawdzić czy któryś też nie jest na wykończeniu i trzyma się na ostatnim włosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności