Skocz do zawartości

po zmianie termostatu dalej za zimno


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 10km jazdy wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej ląduje dokładnie na środku między niebieskim polem a 90* (trudno okreslić jaka to temperatura) i tak utrzymuje się przez cały czas, w czasie stania w korkach podchodzi do góry i przy 93-94 stopniach włącza się wentylator....

 

wymieniłem termostat wraz z całą obudową

zakupiłem dokładnie taki

Dołączona grafika

 

sytuacja zupełnie się nie zmieniła!!! jest dokładnie identyczna... a wydaje mi się że jest trochę za zimno (po niżej 90*C)

 

co z tym fantem zrobić, jeszcze jeden problem.... do czego jest ten wystający "mały" na górze obudowy, jak kupiłem auto był on zatkany, ale zakładam że do czegoś ma służyć, np jakiś mały wężyk tylko nie wiem gdzie druga strona....

 

proszę o pomoc.

 

a cały problem polega na tym że jeżdżę na gazie i pali raczej dużo! więc szukam przyczyn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tym fantem zrobić,

Częściowo zakryc chłodnicę,a tak wogóle to po przejechaniu 4 km dotknij węża od temostatu,czy nie jest bardzo ciepły.

Co do spalania,to tylko gazu duzo pali?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie z opisu ze jet wszytko okej z termostatem bo zachowuje sie wlasciwie. Jesli zimno masz w kabinie to szukalbym gdzie indziej przyczyny no chyba ze chodzi Ci tylko o ta wskazowke ze za malo pokazuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek wody nie ma nic do tego ze ma zimno w aucie. Moze mu sie linka wyczepila od sterowania temp. zawor walniety na nagrzewnicy alo ma przytkana ta nagrzewnice. Byly tez przypadki ze waz biegnacy w przedziale silnika byl lekko zagiety i utrudnialo to przejscie wody. Narazie zgadujemy i zobaczymy czy kolega posprawdza te pare rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w tym rzecz, no może i ja źle sformułowałem pytanie... w kabinie gorąco.... aż za gorąco, oczywiście jak auto już się nagrzeje.....

cała rzecz polega na tym że ta wskazówka pokazuje za mało.... i nie wiem czy tylko ona źle pokazuje, (w sumie nie zależy mi na tym, dla mnie może wcale nie pokazywać nic) tylko chodzi mi o to czy auto trzyma odpowiednią temperaturę, wiadomo, że to ważne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaznik w oplach pokazuje z duzym opoznieniem-nawet po okolo 30 minutach. Jet to zwiazane z tym ze czujnik jest za termostatem i nie pokaze temp. zanim sie nie otworzy termostat. Jak wiadomo termostat po zagrzaniu silnik nie otwiera sie na max tylko on tak sobie skacze- to raz troche przymknie to raz sie trocjhe otworzy i takie jest jego zadanie-regulacja temp silnika. Jesli Cie to tak mocno martwi to sobie zamontuj taki termometr z marketu za 12 zł a czujnik przymontuj do silnika(przykrec do jakiejs srubki) i bedziesz mial temp. bloku silnika czyli mniejwiecej podobna do wody w ukladzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z temperatura oplach to nie nowosc u mnie w astrze wskazuje troche ponad to niebieskie pole - do 90 daleko :lol: pokazuje okolo 75 st. myslalem ze to cos nie tak nawet wymienilem termostat - nie poprawiło to niczego, dalej było tak samo. chyba jest tak jak napisal wesol z tym czujnikiem od temp.

 

 

btw. w astrze jest kilka czujnikow od temp. od czego ktory jest???

chodzi o te w chlodnicy, bloku i kolektorze ssacym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności