Skocz do zawartości

Zafirka+świece żarowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Błagam nie piszcie mi, że temat się powtarza tylko mi pomóżcie. Mam Opla Zafirę 2,0 DTI.Jak sprawdzić czy świece i fajki działają prawidłowo? Wiem coś o metodzie "kabelka i żarówki",ale nie do końca wiem jak to zrobić. Może ktoś zlituje się nad "blondynką" i wytłumaczy mi to w jakiś prosty sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bea, najprosciej bierzesz kabelek dajesz na plus w aku i druga strona dotykasz gory swiecy jak zaiskrzy to jest git jak nie to beka.oczywiscie kabelek sam bez zarowki.a swiece w glowicy.lub wykrecasz swieczki z glowicy dajesz mase na obudowe i plusik na koniec swiecu i czekasz czy sie zajarzy jak tak to oki.uwaga gorace swiece sa wtedy,powinny zajarzyc po kilku sekundach :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Wszystko co wymieniłeś już zostało zrobione.Świece są ok(sprawdzony pobór i wszystkie tak samo pokazują).Nie ma prądu we fajkach, prawdopodobnie niema przekaźnika świec żarowych, ale tego dowiem się dopiero jutro.Może wiesz w którym miejscu w samochodzie powinien się znajdować?(nowy ponoć 250 zł)i czy wogóle do świec są jakieś bezpieczniki? W instrukcji nic takiego nie znalazłam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pradu z powodu braku niskich temperatur otoczenia. Prad pojawi sie jak beda mrozy. Ale mozesz tez odlaczyc taki kabelek podczepiony do zderzaka(za rdzerzakiem a przed chlodnica) to wywola niska temperature otoczenia i powinien sie pojawic prad w fajkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wesol" bardzo dziękuję za podpowiedź, ale to chyba nie tak dokońca jak piszesz. Mieszkam w okolicach Bydgoszczy i niskie(tak ok. -4, -5)temperatury już były więc coś powinno się dziać. Może wiesz w którym miejscu znajduje się przekaźnik świec żarowych, albo jakiś czujnik, który jest odpowiedzilny za pojawianie się prądu we fajkach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaznik jest zaraz kolo akumulatora takie matalowe srebrne pudelko - wyglada jak taki maly kaloryfer bo na zeberka. Co do temp otoczenia typu -4 to jeszcze moze byc tak ze dookola jest zimno a silnik chodzil niedawno i jest cieply wiec nie trzeba grzac swiec. Momo wszystko stawiam na walniety przekaznik swiec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nawalił przekaźnik świec żarowych.Po wymianie na nowy wszystko wróciło do normy, łącznie z wcześniej ciągle zapalającą się kontrolką "samochodu z kluczykiem".Najśmieszniejsze jest to, że w kilku warsztatach samochodowych nie mogli mi jednoznacznie określić któryto przekaźnik,dopiero w sklepie widząc nowy(cena 215,00) znalazłam ten stary przyakumulatorze.Wystarczyło tylko wyjąć stary i włożyć nowy. Nie wiem czy trafiłam w odwiedzanychwarsztatach na patałachów czy kompletnych leni. Wniosek: znaleźć w Bydgoszczy dobry warsztat toCUD!

Prawdopodobnie w wektrze B jest w tym samym miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Anonymous

Witam wszystkich. Mam pytanie. Sprawdziłem próbnikiem wszystkie 4 świeczki , czyli kabelek do "+" a szpikulec do świeczki i przy żadnej próbnik nie zaświecił. Czy możliwe jest żeby wszystkie 4 były walnięte? Zafcia jak postoi noc to pali ,ale ciężej , jak odpali to zapala się "samochodzik z kluczykiem", który po ok 2-3 min gaśnie , potem pali normalnie. Z góry dziękuje.

 

 

 

:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności