Skocz do zawartości

Dodatki do disla


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Idzie zima a to mój pierwszy disel.Mam pytanie co dolewacie do paliwa.Czy może nic nie trzeba bo w paliwie już jest jakiś dodatek,może na czas zimy warto przejść na verve,ultimate itp.W innych tematach piszecie o miksolu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ciagle zalewam V-power shella na jednej i tej samej stacji bo wg mnie to nie zadna oszczednosc 10 zl na calym baku jesli paliwko lepsze i auto lepiej sie kreci no i wiecej km zrobie na takim paliwku ;) a dolewalem ostatnio ten preparat STS tylko nie pamietam chyba formula do diesla z anty-cos tam ... bylo to z miesiac temu ... teraz tez wleje przy nastepnym tankowaniu i podczas zimy tez bede dolewal co 2 gie tankowanie. dbac o silnik w zimie trzeba ... i dorzuce sobie garaz na 3 miesiace co by nie bylo skrobania porannego szyb no i problemow z odpalaniem ... tak przygotowany moge przyjac zime i na narty skoczyc np. w Alpy :wesoly:

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie obecnie jeżdżę benzyną ale za czasów diesla stosowałem coś takiego: jeździłem passatem '93 1.9 td, na 60 l ropy tankowałem ok.5l benzyny, w ten sposób obniżała się temperatura zapłonu, dodatek też stosowałem zeby się nie wytrąciła parafina.

Mwię wam parkowałem też pod chmurką i nawet przy temp. poniżej - 20c, palił na dotyk,nawet dobrze nie zdązył przekręcić, sąsiedzi z nowymi autami czy to benzyna czy diesel robili takie oczy. :D zwłaszcza przy dużych mrozach .Autem jeżdziłem ładnych parę lat i nigdy nie miałem żadnych problemów z silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bena do diesla- ciekawe bo bena ma wysoką liczbe oktanow a w dieslu jest wazna liczba cetanowa czego w benie jest bardzo malo. Jedynie nie wiem czy pomagalo to cos na te wytracanie sie tej parafiny ale mysle ze mozna sobie kupic nafte i lepiej by pomagalo. Mialem kiedys nafte do czolgow i byla super ropką tylko byla sucha wiec trzeba bylo lac dodatkowo troche mixolu do baku ale palil silniczek jak dobrze pamietam przy -30 bo to bylo kolkanascie lat temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja zawsze dolewalem na zbiornik paliwa 0.5l dynaturatu i nigdy zadnego problemu z ropa nie mialem

Ja podobnie jak kolega Yokass nie doradzałbym dolewek denaturatu ani benzyny które się sprawdzały w starych modelach silników albo w dizelkach wolnossących w nowszych autach gdzie jest pompa Boscha może ulec uszkodzeniu. Ja bym uważał bo może być kuku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności