Skocz do zawartości

lejacy sie olej:( prośba o podpowiedz


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam nadzieję że mi pomożecie.

Mianowicie zaczeło mi lac olejem spod dekla klawiatury (zaworów), więc wymieniłem uszczelkę. Lecz po pewnym czasie znów zaczeło lać to znów wymieniłem i problem się powtórzył:) Więc moje pytanie brzmi od czego to może być?

Dodam tyle że uszczelkę pod głowicą miałem robioną. Głowica została spalnowana, uszczelniacze wymienione, szczelność sprawdzona i przez pewin czas było ok. Teraz cały czas leje z pod dekla zaworów.

Moim przypuszczeniem jest jescze to ze korek od oleju jest luzny i tam widziałem pare kropel oleju i może byc tak że ten olej podzczas jazdy wydostaję się i leci sobie po gumowej uszczelce i spływa koło skrzyni ale może się mylę. Dzieje się tak tylko z przodu, tył dekla jest suchy. Prosiłbym o podpowiedz co jeszcze może byc tego przyczynA: :D

POZDRAWIAM Silnik X14XE rok 96

 

 

Poprawiłam błędy i interpunkcję/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wypaczona pokrywa, albo za mocno skręcona.

Ja u siebie dokręcam tylko palcami, bez żadnej dźwigni, może to być około 5-10Nm.

Tylko, że ja mam 8V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, obejrzyj pokrywę zaworów od spodu, są tam dystanse aluminiowe, zobacz w jakim są stanie i czy nie kaleczą uszczelki.

Nie zaszkodzi dać troszkę silikonu ale tylko w miejscu śrub, gniazda do wkręcania są na wylot i też olej się wydostaje.

Jeszcze możesz przenieść blaszki podtrzymujące kable wysokiego napięcia na przedni pas, jak są zamocowane pod śruby to od drgań też rozszczelniają.

Ja za trzecim razem odniosłem sukces :lol: pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będe z tym walczył bo leje i to strasznie dzis zauważyłem, ostatni raz dałem silikon ale wkoło całego dekla. Jutro kupię jeszcze korek bo właśnie wróciłem i otworzyłem maskę i tam najbradziej było mokre.

Jak tylko wynajdę usterkę to napiszę.

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za radę.

 

[ Dodano: Nie Lis 18, 2007 22:24 ]

a i jeszcze jedno pytanie to jak najlepiej dokręcić? bo ja docisnąłem nie całkiem do oporu ale dość mocno :lol: I jeszcze jedno pytanie! czy można gwinty śrub wysmarować silikonem?

 

 

Poprawiłam błędy. Proszę uważac na interpunkcję/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie smaruje się połączeń gwintowych silikonem. A może nie wyczyściłeś dokładnie wszystkiego przed położeniem uszczelki i dlatego gdzieś sobie przecieka? I tak jeszcze przy okazji to jutro daje autko do mechanika- będzie wymiana uszczelki pod głowicą (planowanie głowicy) i przy okazji innych uszczelek. Zobaczymy czy u mnie nie będzie takiego problemu jak u Ciebie :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności