Skocz do zawartości

ASTRA II G, 1,7 DTI - pompa wody: czy wymieniać za 500 zł?!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przy okazji wymiany rozrządu mechanik stwierdził, że trzeba wymienić pompę wody, bo przecieka. Na moje stwierdzenie, że nic nie wycieka (bo to regularnie sprawdzam) powiedział, że nie musi być widać, że płyn chłodniczy mi wycieka. Powiedział, że na tym, co mam dojadę do domu (400 km), ale że trzeba wymienić. Strzelił kwotą 500 zł za wymianę. Dojechałam do domu, płynu ile było tyle jest, a jeszcze na allegro pompa kosztuje 90 zł. :lol:

 

Co robić? Jak sprawdzić, czy naprawdę jest do wymiany? i czy ta pompa:

 

https://ssl.allegro.pl/item267960019_opel_astra_ii_vectra_b_pompa_wody_oryginal.html

 

jest ok do mojego ukochanego autka?

 

Z góry dziękuję za pomoc !:|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przy wymianie rozrządu przeważnie lepiej wymienić pompe wody bo jest to za jednym zamachem a co do ceny to kosztuje ok 200zł oczywiście pompa, także chyba chciał ciebie naciągnąć. Nie wiem bo nie piszesz kiedy była ona wymieniana i czy w ogóle ją wymieniałeś przy wcześniejszej wymianie rozrządu. No i nie podajesz stanu licznika jaki masz. Z tego co ja robiłem przy astrze I to pamiętam,że wymianę pompy miałem co drugą wymianę rozrządu.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź! Mam 167 tys przebiegu. Wcześniejszy rozrząd miał na 90 tys, ale nie wiem, czy była wymieniana pompa, bo wtedy nie byłam szczęśliwą właścicielką auta.

 

Może zapytam tak: co się stanie jak nie wymienię tej pompy? :lol: no i jak zdiagnozować czy rzeczywiście coś jest nie tak :|

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba pompaka wody jest na osobnym pasku a nie na tym od rozrzadu. Wydaje mis ie ze mechnaik chce zrobic Ci tzw "wałek" i naciągnąć na koszta.

 

Eee chyba jednak pomylilem auta i silniki pompa jest razem. sorx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa jest inna i kosztuje około 150 - 200 pln jak nie cieknie i nie buczy łożysko to nie wymieniać szkoda kasy można kupić gorszą od tej co się ma no chyba że oryginał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty.

 

Dla potomnych ??? : nie ubywa mi płynu (500 km) - wbrew czarnym scenariuszom, kupię pompę za 160 zł (na allegro tyle kosztuje, wcale nie najtańsza do tego silnika - Y17DT), będzie ze mną jeździła sobie wraz z płynem. Jak będzie źle to wymienię byle gdzie, jak się uda, to dotrwam do kolejnego rozrządu:)

 

Pompa w ASO - 260 zł, wymiana 300 zł ;(

 

Jeszcze raz wielkie dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał chyba mieć taką pompę na zbyciu ,albo...co wielce prawdopodobne zobaczył "paniusia" to można by ją zgolić - na "wyjazdach" to zresztą często lubią zgolić ,bo się taki klient napatoczy pewnie tylko raz to można sobie pozwolić-niech chociaż cena wygląda na "fachową" ??? .

U mnie płynu uciekało przez przyciętą uszczelkę na pompie około 1,5 litra na 30/50km i nawet po rozkręceniu obudowy rozrządu ,pościąganiu wszystkiego co mogło przeszkadzać w zlokalizowaniu wycieku nadal nie było widać którędy płyn ucieka - dopiero ponowne wykręcenie pompy ukazało wcześniejszą "niezgrabność" fachmana - to była reklamacja opisana zresztą gdzieś na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość marcino1983

Witam. Mam takie pytanie. Zmieniam za tydzien w astrze 1.7 dti rozrzad. Czesci juz mam wraz z popma wody i paskiem klinowym. Czy te popme wymienic odrazu z rozrzadem czy zostawic i ewentualnie samemu sobie wymienic gdy zacznie wyciekac przez nia plyn?

Pompa wody jest napedzana paskiem klinowym. Jak mi radzicie? przebieg to 205000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności