Skocz do zawartości

Nie obraca się koło od sprężarki


Gość Maciek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maciek1983

Witam. Wracając dziś z pracy nagle usłyszałem jakiś specyficzny dźwięk a później z nawiewu było czuć smród spalenizny. Otwarłem maskę i koło od sprężarki klimatyzacji stał w miejscu. Patrząc na sprężarkę z góry na skraju koła zauważalny jest spalony plastik, który "porozpryskiwał" się od na "zewnątrz" do siły odśrodkowej. Czytając tematy odnośnie klimatyzacji mówicie, że może to być sprzęgło klimatyzacji, czujnik termiczny ale u mnie koło od sprężarki stoi w miejscu a pasek który go napędza wydaje mi się, że ślizga się po nim.

1. Ile będzie kosztować naprawa ?

2. Czy można tak jeździć (z wyłączoną klimą) ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź pomimo tendencyjnego 2 pytania :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo sprzęgło to koszt około 300zl http://www.iparts.pl/czesc/sprzeglo-elektromagnetyczne-klimatyzacji,opel,astra-h-od-2004-03,1-7-cdti-125km,84-5098-22689-100354-0-89-01650110.html

poszukaj może znajdziesz taniej

 

Pasek klimatyzacji zapewne napędza coś jeszcze, alternator lub pompę wspomagania. Jeździć tak nie powinieneś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek1983

Byłem jeszcze raz w garażu jednak się obraca tylko na pierwszy rzut oka wydaje się że stoi w miejscu ale klima nie działa ;/

No cóż ;/ wymieniona została sprężarka stara się zatarła. Odebrałem auto tylko pytanie bo metodą gaz hamulec wyrzuca błąd ECN053003 - błąd ciśnienia klimatyzacji czym jest to spowodowane. I czy to dyskwalifikuję naprawę czy jest jeszcze coś nie tak ? Dodam, iż nawiew zimnego powietrza działa. Jeszcze jedno spostrzeżenie zwiększyło się zużycie paliwa na postoju tak o ok. 0,3 l/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

błąd ECN053003 - błąd ciśnienia klimatyzacji czym jest to spowodowane

Jak to błąd ciśnienia to powinieneś sprawdzić przynajmniej jakie jest. Najlepiej w innym miejscu - nie tam gdzie była robiona naprawa.

Może ten błąd zapisał się przy awarii i jest już nie aktywny - podepnij pod kompa i wykasuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek1983

Jak to błąd ciśnienia to powinieneś sprawdzić przynajmniej jakie jest. Najlepiej w innym miejscu - nie tam gdzie była robiona naprawa.

Może ten błąd zapisał się przy awarii i jest już nie aktywny - podepnij pod kompa i wykasuj.

Jest ktoś na forum z okolic Dąbrowy Górniczej z Op-Comem, kto by mnie wspomógł ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek1983

do sprawdzenia kabloteka i presostat na ukldzie klimy.

1. Co to presostat ?

2. Jeszcze jedno zauważyłem. Nie wiem czy to normalne ? Gdy temperatura osiągnie 98 stopni załączają się oby dwa wentylatory tzn. ten od strony zderzaka jak i silnika. Wyłączają się gdy temperatura spadnie do 92 stopni. Czy tak ma być czy coś jest nie tak ? Klimatyzacja jest wyłączona ? Sam wentylator od strony silnika się nie załącza.

Edytowane przez Maciek1983

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności