Skocz do zawartości

Opel Astra II 1.7 DTI - klimatyzacja


Gość b14ckzone

Rekomendowane odpowiedzi

Gość b14ckzone

Witam,

 

mam parę pytań odnośnie klimatyzacji, więc osoby mało cierpliwe proszę o opuszczenie tego lokalu. :)

 

Otóż, w ubiegłym roku po zakupie auta napełniłem klimatyzację w jednym z serwisów, bowiem była sucha jak pieprz... kto to wiedział, tym bardziej, że to moje pierwsze auto.

Pech chciał, że po jakimś czasie zaczęła zacinać mi się pompa klimatyzacji, tzn. na wolnych obrotach koło od pompy obracało się, blokowało na 3 sekundy i dalej się obracało... i tak w kółko. Na wyłączopnej klimie nie mam żadnych problemów, więc śmigałem bez klimy. Auto sobie spokojnie przestało w garażu zimę, bo na sól akurat mam drugi pojazd. Nie używam klimatyzacji od niespełna roku (brak funduszy) i nie mam żadnych problemów z niedziałającą pompą, ALE... w tym roku chciałbym ją naprawić, więc mam pytania:

 

1. Jaki może być szacunkowy koszt wymiany pompy w serwisie Opla? Wiem, wiem... jak bęzie tzreba to zadzwonię.

2. Na co zwrócić uwagę wymieniając pompę? Okresowe wymiany jakiegoś czynnika smarującego (olej?), konserwacja?

3. Jak przedstawia się używanie klimatyzacji zimą? Ponoć trzeba wzbudzić raz na jakiś czas pompę - jaki zcęsto i przy jakich temperaturach można to zrobić bez uszkodzeń?

4. Są tam jakieś odstojniki, czy tym podobne rzeczy, które trzeba opróżniać? Ostatnią zimę auto przestało, nic nie sprawdzałem, bo dowiedziałem się o tym niedawno.

5. Nie wiem, o co jeszcze mogę zapytać... tylko tyle przychodzi mi teraz do głowy.

Trochę żałuję, że kupiłem auto z klimą - niby fajna rzecz, ale w gruncie rzeczy wcale nie taka fajna. :/

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadaj sobie domową lodówkę i jej budowe - to w zasadzie ta sama konstrukcja. Czy tam cos też opróżniasz i inne takie tam? Skoro sie kompresor załącza i rozlacza to nie wina raczje kompresora. To praca sprzegielka na kompresorze a to ze tak zalacza i rozlacza naped oznacza, ze cos jest nie tak z ukladem. Jedz do speca od klimy, bo sam tu nic nie zdzialasz.

Edytowane przez silvo44
poprawiłem styl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

żałuję, że kupiłem auto z klimą - niby fajna rzecz, ale w gruncie rzeczy wcale nie taka fajna.

No co Ty ?? Klima jest super, ale gdy jest sprawna.. Też kupiłem auto z dziurawą chłodnicą i dołożyłem do interesu 600 ale nie żałuję.. Teraz przy 30°C nie chce się z auta wysiadać..

Podejrzewam, że wesol ma rację - problem będzie w sprzęgle, ale musi to obejrzeć spec - nie bój się, większość za diagnozę nie woła kasę ..

 

ad. 3 - zimą warto czasem klimę włączyć, nie zawsze włączy się sprężarka, ale jeśli jest plusowa temp ja włączam aby się jednak nie zastało wszystko..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo bedzi eokej tylko cos nie pasuje elektornice i dlatego raz zalacza sprzeglo raz rozlacza. Zawyczaj niepasuje odczyt z presostatu ale moga byc inne jeszcze usterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności