Skocz do zawartości

Przerwa w zapłonie cylindra 1


Gość R610

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie tak jak w temacie.Podczas wycieczki nagle zaświeciła kontrolka CHECK.Auto jechało na LPG.Kontrolka LPG na czerwono i sygnał awaryjny(piszczenie).Auto: zero przyspieszenia i jazda tak jakby na trzech cylindrach.

Przejechałem tak jeszcze parę kilometrów.Po zatrzymaniu i zgaszeniu auta podpiąłem laptopa z interfejsem i pokazał się taki oto błąd:

 

Łączna ilość kodów błędów: 1

P0301 - Wykryta przerwa w zapłonie cylindra 1
(00) - Obecny

 

Oczywiści błąd skasowałem i dalej jazda bezproblemowa 300km.

 

Co mogło być przyczyną ? Może świece ? ( nie były wymieniane po kupnie samochodu.Auto ma 106 tys. przebiegu)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez R610

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

Mam Merive 1.6 16V i miałem błąd P0301, wymieniłem świece i cewke. Po wymianie samochód jeździ jak przed pojawieniem się błędu, komp juz nie wskazuje błędu jednak kontrolka "check engine" dalej się świeci, a czasami tylko lekko się świeci. Jak działają kierunkowskazy kontrola troszkę słabnie. Macie może pomysły co może być przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

komp juz nie wskazuje błędu jednak kontrolka "check engine" dalej się świeci, a czasami tylko lekko się świeci.

 

Może ma przebicie z jakiegoś kabelka prądowego i to powoduje że jest cały czas zasilana.Spróbuj wyjąć licznik z wtyczki i zobaczyć jak wyglądają wtyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ma przebicie z jakiegoś kabelka prądowego i to powoduje że jest cały czas zasilana.Spróbuj wyjąć licznik z wtyczki i zobaczyć jak wyglądają wtyki.

mechanik właśnie podejrzewa że coś może być z masą, zalecił udanie się do elektronika w celu sprawdzenia.

 

 

 

A to że się świeci, to znaczy, że nadal jest jakiś problem i wywala błąd.

 

jakieś podejrzenia? częste inne usterki przy P0301? Komputer nie wskazuje żadnych błędów w całym samochodzie.

 

w necie wyczytałem, że to może być filtr paliwa, ale nie wiem ile w tym racji.

Edytowane przez Michu_WRO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pali się kontrolka "check" i komputer nie wyświetla błędów to jest to usterka czysto elektryczna spowodowana uszkodzeniem instalacji elektrycznej dotyczącej zasilania tej lampki. Co innego jeśli jednak komputer wyświetla kody błędów. Wtedy należy szukać przyczyny spokrewnionej z błędem.

Po czym kolega stwierdza, że problem leży w filtrze paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności