Skocz do zawartości

Opel Kadet pomocy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam Opla Kadetta z składaka z 91 roku. Silnik 1.6 na jednopunkcie + gaz. Nie wiem co go boli ale na zimnym silniku nie ma WOGÓLE wolnych obrotów, jak sie troszke zagrzeje to jest git. Jeszcze jeden problem bo maszyna nie chcie sie wkręcac na pełne obroty tylko po prostu sie dławi. Pare dni temu wymieniłem swiece, przewody zapłonowe, olej, filtry,popmpke paliwa i dalej to samo nie wiem co sie dzieje jesli kotos wie o co chodzi prosze o odpowiedz...

:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

No hejka sorki ze dopiero teraz ale wakacje i czas goni. Zrobiłem tak jak mówiłes z tym krokowcei działa. Miałem jeszze kilka problemów z tym Kadziem ale doszedłem konca. Po pierwsze nie działał przełącznik gaz-benzyna bo jakis koles powydzierał nóżki od przełącznika i był cały czas na gazie. Gaz sie skonczył i auto nie zapaliło.Próbowałem ze swieciami, myslałem ze to pompka nie podaje paliwa, a tu sie okazało że nie łączy jeden beziecznik co jest na kabelku od przełanczania z gazu na benzyne. W sumie to było dziwne bo wlałem mu 20 liter paliwa, pompka działa a ten skur*** nie zapali.Uff ile mnie to auto kosztowało zdrowia. Dłubałem 2 dni i nie mogłem nic wyżdurac. W koncu przywiozłem znajomego mechanika. Otworzył mache, wyciągnoł bezpiecznik, przeczyscił styki- Fura zapaliła. W koncu jestem happy.Jeżdze narazie na beznynie. :mrgreen::wink:8):roll::roll:

 

[ Dodano: Sob Lip 08, 2006 12:22 ]

Aha kompa nie mam bo to gaz 1 generacji jest. Jeszcze mam problema bo nie ma ssania jak zimny silnik. Tam jest chyba automatyczne ale sie nie włancza i dupa zbita.Jak go zapale to musze go chwilke potrzymac na wyższych żeby sie troche zagrzał i potem jest wszytko oki, sa wolne i motor działa jak zegarek

;/;/;/;/;/;/;/;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WALDEK19,

Co do obrotów-czujnik wody na kompa.
i jeszcze jedno;może termostat się skopał w pozycji otwarty.

 

[ Dodano: Sob Lip 08, 2006 18:52 ]

WALDEK19, Spróbuj odłączyć sondę Lambda i zobaczysz,czy chodzi lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to gaz 1 generacji jest.

Ten typ instalacji tak ma.

Kiedyś robili ręczny wtrysk gazu, robiło się pstrykpstryk i zapalał lepiej niż na Pb.

Teraz nie robią i nic na instalację nie poradzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności