Skocz do zawartości

Zmiana felg z 15" na 14" i dobór opon


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

s-moon, 175/70R14 jesli masz silnik 8V i 185/70R14 jesli 16V.Profil 65 jest za mały.

W przypadku większych zacisków hamulcowych 14 nie wejdą,najpierw trzeba sprawdzic.

Witam, mam pytanie, znajomy ma opony zimowe 185/60R 14 (6.0Jx 14) czy mogę je zalozyc do mojego opla Astra Kombi?

W karcie mam wpisane ze powinny byc 175/70R14 84T lub 185/65R14 86T

 

Teraz mam felgi aluminowe

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Smiało możesz założyć.86T czy inny symbol to jest ET czyli osunięcie tarczy felgi od piasty.

nie kolego,86 to cyfra informujaca o nośności opony,nie pamiętam dokładnie ile ,ale cos koło 480kg,a T to liczba informujaca o prędkosci bezpiecznej dla opony,czyli 190km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony o wyzszej nosnosci nie tylko sa bardziej wytrzymale na uszkodzenia oraz do wożenia wiekszego ładunku ale tez trzymaja lepiej powietrze w oponie. Sprawdzalem to ale to moze byc przypadek bo nie robilem wnikliwych badań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

witam

chciałem się wtrącić względem felg

należy przeliczyć dwa razy w roku zmieniasz opony zobacz jak szybko ci się zwraca koszt felg

czy nie mam racji??? pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się wtrącić względem felg

należy przeliczyć dwa razy w roku zmieniasz opony zobacz jak szybko ci się zwraca koszt felg

czy nie mam racji??? pozdrawiam...

No nie wiem, przed sezonem trzeba wywazyc koła i je zamontowac.Jesli sie robi to samemu,to wychodzi taniej,ale jak w serwisie,to róznica jest niewielka między przekładką opon,a kół.

W mojej poprzedniej robocie taki klient,który miał całe koła oszczedzał 20 zł,czyli 40 rocznie.Przy zakupie felg używanych po 50 zł/szt wychodzi,że koszt sie zwraca po 5 latach.

Nieważne koszty,dla mnie jest rzecza oczywista,że mając 2 kpl kół nie potrzeba ich tak często wywazac i ryzyko uszkodzeń przy przekładce jest mniejsze.Tak właśnie tez mozna zaoszczędzic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tommy_T25

witam, mam pytanko. obecnie mam założone oponki zimowe 175/70R14 na lato chciałbym założyć 15'' Jaki wybrać profil aby nie zmieniła się średnica całego koła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy_T25, Vectra B ma opony 195/65R15,ty masz teraz rozmiar 175/70R14,czyli od Vectry A.Jak dla mnie to za niskie.

Musisz sie określic,czy zostajesz przy mniejszych oponach,czy kombinujemy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam vectre 1.6 8v czy w niej tez standardowo montowane byly 15???

Bez katalogu nieco jestem jak ślepiec,chociaz jak pamiętam powinny byc 15",ale szewskim targiem dobijemy i wiem to z autopsji,że lepiej załozyc 195/60R15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności