Skocz do zawartości

[CB] Pilnie potrzebna pomoc. Problem z tylnym kołem.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zabrałem się dziś do robienia zerwanej linki ręcznego. Jak się później okazało, pękł ten stalowy rozdzielacz lewo/prawo ale to nie problem.

 

Problemem jest fatalny stan tylnego bębna, zespołu bębna, czort jeden wie jak mam to nazwać.

 

Czy da się kupić tylko ten okrągły kawałek metalu, który jest pomiędzy belką a piastą (zaznaczyłem na czerwono na załączniku)? Czy to się jakoś nazywa w ogóle?

 

Sam bęben (jak rozumiem to to jest ta część, która się obraca wraz z kołem) jest w dobrym stanie. Piasta funkiel nówka.

Do wymiany mam natomiast ramiona hamulca. Cylinderek jest OK i liczę się z koniecznością odpowietrzenia całości gdy już skończę.

 

Dzięki wielkie.

mw

post-35004-0-79700700-1378578581_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy da się kupić tylko ten okrągły kawałek metalu,

To się chyba nazywa tarcza kotwiczna - jak ktoś zna właściwszą nazwę niech mnie poprawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych chyba nie ma. A czy ta tarcza będzie pasować? Nie ma co prawda ABSu wiec zostanie dziura :-)

http://allegro.pl/czujnik-abs-opel-corsa-b-tarcza-kotwiczna-i3496152339.html

 

I jeszcze jedno... Po wyjęciu podkładki "z dzyndzlem" i łożyska i wybiciu bębna...okazało się, że było tam jeszcze jedno łożysko, o istnieniu którego się nie doczytałem...po jego wyjęciu zauważyłem w smarze, w bębnie, taką drobniutną sprężynkę, bardzo ciasną, może 1,5mm grubości. Sprężynka była cała pokiereszowana i w kawałeczkach.

Nie jest to chyba żaden element łożyska. Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że jest to część tej gumowej uszczelki, która jest przy tym większym łożysku lub, że jest to przypadek i mechanik miał taką sprężynkę w smarze i terraz sobie tak lata.

 

Ktoś wie coś więcej?

post-35004-0-61221500-1378596141_thumb.jpg

Edytowane przez mykail

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na rysunku - pozycja 5

 

zawieszenie_ty_cb.jpg

 

i przykładowy link do zestawu łożyska http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&gru=301050000&typ=27857&wsk=O&towkod=B7C4DD

 

i jeszcze fotka zestawu jakby link wygasł

zestaw_lozyska_kola_evr_evr5307sk.jpg

 

chyba nie trudno teraz domyślić się skąd jest ta sprężynka :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest konieczna? Czemu w ogole cała sie pokiereszowała?

 

Tu jest lepsze foto, widać sprężynkę:

http://sklep.intercars.com.pl/dynamic/uni/ws_serve_pic.php?n=161522212114601720141313151316325230630215161611414838&i=14131115161711141415111813&s=7f60837ee8f289e67bacc2f09d4ce323

Edytowane przez mykail

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa, ale już wiesz skąd ta sprężynka.

Dlaczego się rozsypała ? Może była od nowości lub ktoś byle jak założył ten uszczelniacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka poskładana. Uszczelniacze kupione. Właśnie miałem zakładać bębny kiedy napotkałem problem.

 

Proszę spojrzeć na dołączony rysunek.

 

Chciałem wymienić uszczelniacze ale za żadne skarby nie wiem jak mam wyjąć stare.

Wyobraźmy sobie bęben do góry nogami (tak jak na rysunku). Na końcu rurki, która nakłada się na oś mam "coś" gumowego. Wygląda to następująco - idąc do środka: gumowy pierścień (brązowy), stalowa obrączka (zielony) i kolejny kawałek gumy, tym razem wchodzący do wnętrza (to wygląda jak uszczelka).

Czy ten metalowy pierścień to jest rdzeń tego uszczelniacza i jest on po prostu tak zjechany, że wylazły bebechy?

Jak mam wymienić tą uszczelkę?

 

Dzięki.

 

P.S. Jaka grubość ma okładzina na nowych szczękach hamulcowych?

post-35004-0-53976400-1378938774_thumb.jpg

Edytowane przez mykail
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności