Skocz do zawartości

Jak zapalać?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio usłyszałem radę na temat porannego zapalania samochodu w mrozie. Ponoć nalepiej jest na jakas minute przed odpaleniem wlaczyc swiatla. Ma to na celu niby przygotować akumulator do mocniejszego rozruchu. Nie jestem zbyt doświadczonym kierowcą jednak wydaje mi sie to dosyć dziwne gdyż mróz wystarczająco obniża moc akumulatora i dodtkowe osłabianie (rozładowywyanie) go przed startem nie jest dobrym pomysłem. Jakie jest wasze zdanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To jakaś bardzo dziwna opinia w dodatku całkowicie błędna :( W zimie przed odpaleniem należy wręcz wyłączyć dmuchawę, radio, światła i każdy inny odbiornik prądu na czas rozruchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka teoria, że dobrze jest "rozruszać" akumlator przed większym poborem prądu, ale światła to 100W i przez minutkę to może go skutecznie osłabić. Myślę, że oświetlenie wnętrza zapalające się podczas wsiadania do auta wystarczy. A jak nie daje rady to pora zmienić baterię...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos w tym jest. faktycznie warto wzbudzic aku ale nie przez minutke tylko wystarczy "mrugnac" swiatlami i to wystarczy. tez o tym slyszałem ale nie wiem czy to prawda, sam tak nie robie.

 

 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja słyszałem o tej teorii.

Nie wiem jednak jakie są tego zalety, choć zauważyłem że rzeczywiście jakoś chyba żwawiej kręci. Z tym że ja włączam światła na 10-15 sek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie słyszałem o tym wcześniej. U mnie około minuty świeci się oświetlenie wewnętrzne bo mniej więcej tyle zajmuje mi wsadzenie dziecka i pozapinania w foteliku. Z rozruchem nie miałem jakiś szczególnych problemów... jedynie czasem była wilgoś pod kopułką ale to inna bajka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze torak wystarczy na kilka sekund zapalić światła aby wzbudzić akumulator. przy dieslach nie jest to konieczne bo wystarczająco wzbudzają świece żarowe.

ale jak aku jest padnięte to nawet święty boże nie pomoże.dobrym rozwiązaniem jest izolacja termiczna akumulatora, która zapobiega nadmiernemu spadkowi temp. aku. a co za tym idzie spadkowi sprawności rozruchowej.można sobie kupić taki pokrowiec na aku. lub wykonać go samemu np. używając najzwyklejszego ekranu grzejnikowego (cienki styropian z folią aluminiową) :idea: polecam również montaż ogrzewania postojowego. mam u siebie w aucie i po prostu rewelka rano wsiadam do ciepłego auta, zero zamarzniętych szyb, silnik cieplutki że nawet świece się nie włączają :idea::wink::wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość Anonymous

Mio o tym kiedyś opowiadał mój nauczyciel,ale on mi tłumaczył ,że to stosuje se w bardzo niskich temperaturach, gry elektrolit w akumulatorze prawie zamarza. I wtedy ma się włączyć na jakiś czas światła ,żeby się troszkę "na grzał" czy rozruszał i odtajał. Nie wiem ,czy tak jest na prawdę ale tak mi mówił. Więc podaję dalej :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

witam

dobrze ci mówił nauczyciel lecz teraz nie ma takich mrozów takie oświetlenie kabiny wystarczy

myśmy włączali pozycje na 30 sek. i dopiero zapalało się auto no ale to stare dzieje...

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności