Skocz do zawartości

Jak zdemontować zawór elektromagnetyczny położenia wałka rozrządu (solenoid valve of the camshaft position) strona saąca


Gość vitoldo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak w silniku Z16XER (Astra H) zdemontować zawór elektromagnetyczny położenia wałka rozrządu (solenoid valve of the camshaft position) strona saąca?

Mam błąd P0014 (ECN001463). Przy odpalaniu zimnego silnika przez 1-3 sekundy jest dźwięk a'la diesel. Mechanik mowi: koła zmiennych faz rozrządu. Poczytałem trochę na ten temat. Zanim wydam 1900 PLN chciałbym spóbować kilku porad, dot. sprawdzenia solenoidu w przypadku tego błędu. Np. :

 

http://vauxhall.workshop-manuals.com/astra-h/index.php?id=3028

http://klubzafira.pl/forum/index.php?topic=1177.60

 

 

Nie wiem jak się zabrać do tych zaworów. Nawet nie wiem, który z nich jest od strony ssącej, ale oba są identyczne i mocowanie pewie jest identyczne.

 

 

Z góry dzięki.

post-34956-0-81533100-1380833219_thumb.jpg

post-34956-0-39971800-1380833235_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Poczytałem trochę na ten temat.

To jeszcze trochę poczytaj :-) na 8-ej podstronie w podanym linku z forum Zafiry jest fotka z zaznaczoną śrubą do odkręcenia,

 

Ssąca strona tak jak w większości aut jest od strony grodzi silnika. :-) czyli u Ciebie fotka 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obie podpowiedzi. Nie doczytałem tego wątku z forum Zafiry ;/ a tam przecież jest napisane jak się demontuje elektrozawór.

 

Byłem kilka miesięcy temu w ASO z tym błędem 001463, jeszcze na gwarancji ("używane / gwarantowane"). Nie sczytali mi tego błędu (tak twierdzili) i zbagatelizowali to. Może tak im było wygodniej, bo gdybym wiedział jaka kosztowna impreza się szykuje, to bym się upierał przy naprawie.

Teraz wiem, że szykuje mi się wymiana KZFR. Mechanik (nie ASO) zaszalał i twierdził, że najlepiej wymienić od razu oba koła (2 x 900 zł + robocizna) :szok:. Matko, czy wszyscy powariowali ??? Co najwyżej jedno wymienię, a i to się będę zastanawiał. No dobra, stuka trochę przy zimnym silniku. Ale nie jestem pewien czy brak tego stukania jest wart dla mnie ponad 1000 zł. Póki co mam chyba wczesny etap zużytego KZFR. Co złego może się z tego "wykluć" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trzeba przyznać, że długo czekałem zanim zabrałem się do wykręcenia tego elektrozawora.

I od razu okazało się, że debilizm mnie poraził bo nie potrafię odłączyć od niego kabelka sterowania. Przesuwam tę małą plastikową żółtą blokadę (na fotce)... i co ? Wtyczka dalej trzyma jak diabli.

Poradźcie please bo nie chcę się z tym mocować. Urwę wtyczkę i dopiero się zacznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :beer: Rzeczywiście banalne. Za słabo naciskałem tę czarną blokadę.

Oba elektrozawory wymontowałem. Zgodnie z poradą z 1-szego linku (Vauxhall Workshop Manual) usunąłem z nich filtry. Efekt? Terkotu przy odpalaniu silnika jest znacznie znacznie mniej. Albo nie pojawia się w ogołe albo na b. krótko. Czyli efekt na plus.

Ale w tym opisie jest taka dodatkowa uwaga :

 

After repair the adaption values (selection ECU programming F5) have to be reset.

O co tu może chodzić? :eek: Oczywiście sam tego nie zrobię ale czy potrzebny jest ktoś z Techem, Opcomem czy jeszcze inny spec?

Czy może chodzi tylko o wykasowanie błędu?

Edytowane przez vitoldo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dawno nie zaglądałem do tego wątku.

Po dłuższym czasie mogę powiedzieć, że nie wiem ostatecznie czy pomogło. Odgłosy przy starcie pojawiają się, częstotliwością może minimalnie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności