Skocz do zawartości

Corsa/Tigra jakie napiecie na pinach OBD, kolor przewodu CHECK ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakie powinny być napięcia na poszczególnych pinach złącza diagnostycznego OBD? Posiadam Tigre z 96r ze złączem 16pinowym, lecz Corsa na pewno miała to samo :-) Nie moge połączyć sie z komputerem silnika, z immo i airbag łączy bez problemu. Podejrzewam gdzieś przerwany przewód, dlatego musze zmierzyć napięcia.

Drugie pytanie, to jaki jest kolor kabla przy wtyczce od licznika kontrolki CHECK? (licznik z impulsatorem) Nie świeci mi w ogóle nawet po włączeniu zapłonu. Żarówka dobra.

Czy taki sam kolor jest przy złączu OBD i przy komputerze?

Liczę na szybka odpowiedz. Dzięki! :-)

Edytowane przez wjjasiu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie tak nie robi. Po napieciach szczatkowych sie teog nie sprawdza.

Odpinasz wtyczke od ECM silnika i w pon w obd2 nr 7 wkladasz jedna koncowke miernika i na ustawionym na omomierzu sprawdzasz czy jest przejscie na pin pryz wtyczce od komputera silnika od strony kabli. W autodacie znajdziesz ktory to pon ale mozesz szukac po wszystkich pokolei.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Panowie i Panie (jeżeli są jakies na tym forum) wink.gif sprawdziłem przejścia i:
PIN 3 - BRAK
PIN 4 - jest przejscie
PIN 5 - jest przejscie
PIN 6 - jest przejscie
PIN 7 - BRAK
PIN 12 - BRAK

W liczniku rownież sprawdziłem CHECKa i brak przejscia.
Sprawdzałem kazdy pin pokolei obu wtyczek do ECU (nie tak, że patrzyłem kolorystycznie na kable OBD-ECU, CHECK-ECU)

Podłączyłem na krótko kablem CHECK czyli przewód przy liczniku brązowo-niebieski z takim samym kablem przy wtyczce ecu, włączam zapłon moim oczom UKAZAŁ SIĘ CHECK surprise.gif odpalilem auto CHECK zgasł - PIEKNY WIDOK mg.gif

Ok ale co robic z reszta brakiem przejsc - OBD ?

Aha i jescze jakie oznaczenia tych kolorów kabli sa na wtyczkach do ECU bo nie bardzo umiem to rozczytywac kwasny.gif

Edytowane przez wjjasiu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wiem ze w znalezieniu przerwy jest więcej roboty ale też nie chce ciągnąć nowych kabli :/ Zobaczymy ile bede miał czasu na zrobienie to zadecyduje co robic.

A co z brakiem przejść na pinach 3 i 12 OBD-ECU ? Czy one nie biegną do ECU ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post nr 4 czyli moj drugi wszystko wyjasnia. ECM silnika czyli silnik jest diagnozowalny po jednym kablu ktory jest w obd jako pon nr 7. Wszelkie inne piny to diagnoza innych elementów jak poduszki, ABS, uklad chlodzenia, alarm, wspomaganie kiery i wiele wiele innych.

 

Jelsi nei chcesz szukac czy prowadzic nowego kabal to utnij ten kabelek diagnozy silnika ty przy ECM i tam fejsa podepnij- to tylko tryz kable od interfejsu musisz podpiac- masa, zasialnie (+12V) oraz ten diagnostyczny z ECM na pinie D11.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpialem pin 7 obd na razie na krótko nowym kablem w celu sprawdzenia czy polaczy sie sie z programem diagnostycznym i miłe zaskoczenie polaczylo :) Pokazal błędy:

- P0335

- P1640

- P0170

- P0170

- P0230

- P0560

- P0200

- P1410

Po usunieciu i odpaleniu auta wyskakuje tylko P0200 czyli obwód wtryskiwaczy. Mam LPG (nie sekwencja) i emulator wtryskiwaczy - moze byc ten blad spowodowany tym emulatorem? Dodam ze czesto trzeba dluzej krecic na benzynie zeby odpalic i ma jakies dziwne odpaly typu szarpania (tylko na benzynie, gaz ok)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu juz sie za wiele nie znam ale takie odpalanie lepsze na lpg to raczje chyba standard bo na benie nie jezdzisz duzo i nalot w komorze i na swiecy juz robi swoje do tego uklad paliwowy jest raczje slabo uzywany i tez sie dziaja z tego powodu takie cyrki wg mnie. Co do bledów owszem instalacja moze byc tego pryzczyna zwlaszcza jak nie jest to jakas zaawansowana generacja ale prostsza ubozsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności