Skocz do zawartości

Jak zdemontować klamkę tylnej klapy astra H hatchback 5d?


Gość zondrin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie z tego co się zorientowałem dopadł mnie stały problem z klamką tylnej klapy (trzeba mocno nacisnąć by się otworzyło albo z kilka razy naciskać) wszędzie o tym piszą oraz wszędzie pisze że trzeba zdjąć gumę wyczyścić przesmarować i będzie działać jak dawnej... Z opisów wynikało że to bach i schodzi a tu się okazuje że jednak jest mały problem jak dla mnie nie chce czegoś uszkodzić czy ktoś ma jakiś opis jak tą gumę zdjąć bądź jak zdjąć tapicerkę klapy by dostać się do tego bezpiecznie od środka.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Trzeba zdemontować tapicerkę klapy. Dostaniesz się wtedy do śrub które trzymają klamkę. Ja u siebie w signum zdjąłem gumę bez demontażu klamki i przesmarowałem. Nie mogłem jej jednak założyć i musiałem zrobić jak wyżej. Demontaż i powtórny montaż wymaga rozróżnienia gdzie jest trzonek a gdzie gniazdo na bit o odpowiednim kształcie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo chętnie bym ją zdjął ale nie wiem jak co nigdzie nie widzę żadnych śrubek :-D z moją starą F było łatwiej ;) czy tu wszystko prawie na zatrzaski jest?

 

Od czego padają to się domyślam ;) i doczytałem ale nigdzie nikt nie pisze jak rozebrać tylko żeby zdjąć jutro posiedzę nad tym bo będę miał wolne może nie rozwalę nic

Edytowane przez zondrin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki Kacper :) dziś wziąłem zdjąłem tą tapicerkę, niestety nie obyło się bez ofiar jeden zatrzep i dwie spinki pękły temperatura niezbyt odpowiednia.

W brew tego co dużo ludzi pisze że:

1. Mikrostyk siada od wilgoci -> co najwyżej może nonstop otwierać bo obwód jest zamknięty, konstrukcja, umiejscowienie mikrostyku jest taka że nie może się zaciąć zalać itp.

2. Odrdzewiacz, posmarować i zabezpieczyć -> no dobra ale co? Można faktycznie jedynie oczyścić z tego syfu co tam się nazbierał bo nie ma sensu czyścić tej wielkiej blaszki.

3. Problem z tym że trzeba coraz mocniej naciskać przycisk nie tkwi w samym mikrostyku (tak jak wielu pisze brud, syk, rdza, wilgoć) tylko w tym że jest on podczas otwierania, naciskania tej metalowej blaszki wypychany z swojego oryginalnego położenie :) polecam wcisnąć i przykleić np. ciepłym klejem gdyż jest na tyle mocny że trzyma dobrze a w razie faktycznej awarii można go usunąć bez większych problemów... Ale niestety ta opcja jest możliwa tylko jak się całość zdejmie i widać jak jest to skonstruowane

 

Ogólnie dziękuje za pomoc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Ja też mam na to swoją teorię :-) styk raczej nie siada - to raz. Trzeba wziąć pod uwagę że tą blaszkę odpycha od włączanika grawitacja oraz kształt samej gumy (korozja powoduję że blaszka nie wraca i zamyka cały czas obwód. Prze chwilę słychać silniczek napędu a później wywala błąd i nie da się już otworzyć klapy)- to dwa. Trzeba dobrze oczyścić wnętrze pod gumą by blaszka miała swobodną możliwość opadania. Ja tam podłożyłem jeszcze małą sprężynkę zapożyczoną od zabawek swoich córek. Do tej pory spokój.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam

mam podobny problem ze stykiem..

mianowicie w moim przypadku czasami zapali się kontrolka na desce i światło w podsufitce, nobi ten dźwięk….

delikatnie ruszając klamkę poprawia się ale na trasie od nowa światełko..

co to za przyczyna???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności