Skocz do zawartości

Odpala tylko z wciśniętym gazem, na PB szarpie ale LPG OK


Gość Zafira18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zafira18

Zafira A 1.8 (x18xe1) z LPG ( II generacja) Ostatnio moja żona pochwaliła Zafire żę 50 tys. i się nie psuje i oczywiście następnego dnia się popsuła L

Objawy: Odpala od pierwszego obrotu ale od razu gaśnie. Zapalam z wciśniętym gazem i trzymam z 30 sekund to nie zgaśnie. Jak się jedzie na Pb chodzi w każdym zakresie obrotów ale głównie na niższych poszarpuje, głównie jak jadę ze stałą prędkością lub w pierwszej sekundzie przyspieszania. Myślałem że pompa ale on na dużych obrotach prawie normalnie jedzie. Te same objawy na ciekłym i zimnym silniku (na ciepłym zdarzy się mu nie zgasnąć przy zapalaniu ale rzadko) Problem zaczął się jak zgasł w zakręcie, przy próbie odpalania, zapalał i gasł od razu, nie trzymał obrotów.

Podmieniłem czujnik temp. Wyczyściłem przepustnice. Dolałem do benzyny dodatek. Odłączyłem akumulator ale brak poprawy.

Oddałem do mechanika i twierdzi że posprawdzał różne rzeczy, podłączył do komputera i problem jest ze sterowaniem przepustnicą przez komputer. Naprawa sterownika ale twierdzi że po pół roku zazwyczaj znowu coś szwankuje lub kupno użynanego i dostrojenie imobilajzera (ryzyko że kupi się uszkodzony) Może wiecie kto w Lublinie coś takiego robi.

Czy macie jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić?

Na LPG jedzie całkowicie normalnie ( jak jadę na czwartym biegu bardzo spokojnie to pokazuje spalanie 0,0 -dziwne) Dlatego zakładam że cewka itp. odpada bo na gazie by szwankował.

Czy na lpg będzie normalnie jechał jak komputer nie daje sygnału do przepustnicy ??? Czytałem o podobnych objawach zaworu egr ale ponoć nie ma żadnego błędu z tym związanego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz do regulacji.

A żeby problemy z benzyną ustąpiły, to przed regulacją przemordować go na benzynie z 50-100km żeby sie rozjeździł. A potem do gaziarza. Może parownik się kończyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zafira18

Gaz do regulacji.

A żeby problemy z benzyną ustąpiły, to przed regulacją przemordować go na benzynie z 50-100km żeby sie rozjeździł. A potem do gaziarza. Może parownik się kończyć

 

Chciałem wiedzieć czy diagnoza mechanika, odnoście uszkodzenia sterownika jest trafna ( ponoć nie wychodzi sygnał na przepustnice ) Dziwi mnie tylko że na LPG normalnie jedzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do innego mechanika bo dziwne ze lpg prawidlowo jezdzi.W Lublinie sterownik naprawiaja na Południowej(boczna Zemborzyckiej)ale ja jesli by był uszkodzony sterownik wolał bym kupic uzywke(komplet i samemu przełozyc)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zafira18

Podjedz do innego mechanika bo dziwne ze lpg prawidlowo jezdzi.W Lublinie sterownik naprawiaja na Południowej(boczna Zemborzyckiej)ale ja jesli by był uszkodzony sterownik wolał bym kupic uzywke(komplet i samemu przełozyc)

 

Podjedz do innego mechanika bo dziwne ze lpg prawidlowo jezdzi.W Lublinie sterownik naprawiaja na Południowej(boczna Zemborzyckiej)ale ja jesli by był uszkodzony sterownik wolał bym kupic uzywke(komplet i samemu przełozyc)

Dzieki za adres tego co w Lublinie komputery naprawiają. Ten u którego byłem wydaje się solidny bo jest elektrykiem i zanim coś wymieni kilka razy sprawdza ale nie zaszkodzi jeszcze raz sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności