Skocz do zawartości

Czujnik ciśnienia doładowania


Gość Maly7

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka 'samochód z kluczykiem' a potem 'emisji spalin'.

 

Teraz za każdym razem zapala mi się ta druga. Po podłączeniu kompa są błędy P0106 i 108 czyli EGR i czujnik ciśnienia doładowania na kolektorze.

 

Wykręciłem czujnik i pomoczylem go w benzynie ekstrakcyjnej, było dużo syfu ale po jego zamontowaniu błąd nie zniknął (nie kasowałem go, nie odłączalem aku).

 

W warsztacie powiedziano mi aby nie grzebac w środku czujnika bo można uszkodzić membrane... Ja po umyciu swojego i zerknieciu do środka nie widzę niczego - w sensie membrany ani żadnych innych rzeczy. Tak powinno być, czy też coś powinno być widać?

 

Ps. Auto zachowuje się normalnie, nie traci mocy, równe obroty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok nic nie zobaczysz jedynie bialy kolor

Elementu pomiarowego. Piezoelektryki itp Membrama jest ale to wszystko

Wielkosc mikro

 

Sprezone powietrze i benzyna. Nawet dimmer i bedzie ok

Skasowac blad pasuje bo nie bedziesz wiedzial czy juz

Jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

To na dniach skasuje błąd i zobaczę czy pomogło. Jak nie to jeszcze raz wykręcę czujnik i go lepiej przeczyszczę - bałem się do środka dmuchać i wsadzać różne czyściki.

 

Czy skasować błąd mogę odłączając aku (gdzieś tak wyczytałem, ktoś też tak mówił) czy tylko komp?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Te dwa błędy często występują razem. Nie koniecznie musi to być czujnik. Może być zacięty egr. Łopatologicznie możesz przeczyścić lub podmienić jedno poźniej drugie i zobaczysz co generuje te błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do tej pory EGR 'zapalał' mi się tylko w cieplejsze dni - tak od 15 stopni wzwyż.

 

O ile metoda kasowania błędów poprzez odłączenie aku działa - wyczyszczenie czujnika ciśnienia doładowania nie pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile czyszczenie egrów wiekoszosci pryzpadkow pomaga tak z mapem to w wieksozsci pryzpadkow nie oto chodzi. Blad w ECM nie jest bledem uszkodzenia MAPa ale bledem przelaodwania albo niedoaladowania. W silnikach 1.3 to pryzpadloscia jest zapiekanie sie oski od zaworu WG a takze w tych turbinach ze zmienna geometria tez i tych lopatek. Dostep jest ciulowy ale dlugi srubokret ewentualnie pret i popsikaj odrdzewiaczem i rozruszaj to ciegno od WG na turbinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wastgate = by pass ,-co po uruchomieniu nie ma wplywu bo sprezarka nie wytwarza wtedy znacznego cisnienia

 

ale bledy generowac bedzie tez brak polączenia z czujnikiem map sensor -sprawdzic okablowanie

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj wyjąłem czujnik jeszcze raz, zanurzyłem go w benzynie ekstrakcyjnej... dodatkowo w środku pogmerałem pędzelkiem... co go uszkodziło.

 

Po podłączeniu do auta, auto normalnie odpala ale po wrzuceniu 1ki i próbie ruszenia obroty spadają i silnik gaśnie. To samo przy ruszaniu z dwójki. Najlepiej idzie na wstecznym ale... ogólnie lipa.

 

Ps. Oryginał czujnika Bosch ma numer 0281002510, w sklepie mają z końcówką 844... czym one się różnią poza ceną? (pierwszy 350, drugi 120zł).

Edytowane przez Maly7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...bledy generowac bedzie tez brak polączenia z czujnikiem map sensor -sprawdzic okablowanie

wazne czy po wpieciu czujnika mozna skasowac bledy przed uruchomieniem silnika ,jezeli nie to okablowanie do czujnika

 

ewentualnie ecu

uszkodzenie czujnika zadko sie zdarza wiec

 

szczelnosc ukladu

Edytowane przez mati11294
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności