Skocz do zawartości

Astra F gaśnie na luzie.Pomocy juz nie wiem co moze byc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli hamuje ci auto dobrze to serwo masz raczej w porządku. Jak sprawdzić, bardzo prosto rozędź się wyrzuć na luz i zahamuj, następnie ponownie się rozpędż wyrzuć na luz zgaś silnik i spróbuj zahamować. Przy zgaszonym silniku pedał hamulca powinien się wciskać twardo i do zahamowania tzeba użyć znacznie większej siły niż wgdy silnik pracuje. Jesli będzie taj jak napisałem to wspomaganie hamulców działa i serwo wg mnie jest sprawne.

Ogólnie co do problemu to posprawdzaj wszystkie wężyki podciśnieniowe, może któryś jest dziurawy lub pęknięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. W końcu problem został rozwiązany :( ale najlepsze jest to że tak do końca nie wiem co mechanik zrobił. W jednym z moich postów pisałem że auto na benzynie szarpie... i mechanika prosiłem żeby tez coś z tym zrobił. Mechanik powiedział coś w tym stylu. " Pojeździłem nim trochę ale nie chciał mi zgasnąć ;) więc wziąłem się za szarpanie na benzynie. Przewody nie stykały na pompie paliwowej i źle podawała paliwo... Oprócz tego coś tam popatrzałem pogrzebałem" czy jakoś tak. Pozatym czujnik temperatury w chłodnicy który założyłem jako nowy okazało się że trachnięty i dodał też że parownik się kończy. Jak dla mnie najlepsze jest to że koleś bawił się przy pompie paliwa z szarpaniem i jak to zrobił to auto przestało gasnąć także na LPG. Problem jakoś sam zniknął. Czy może się ktoś do tego ustosunkować jaki może to mieć związek? Mechanik za wszystko wziął 50 PLN z czego jestem najbardziej uradowany. Po zastanowieniu się jednak zdecydowałem że nie długo sprzedam mojego astrolota i kupie kilka lat młodszego lub dwójkę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość gienek171

U mnie problem rozwiązałem zaklejając dolot i nawiercając 4 dziurki z boku auto nie gaśnie wszystko jest ok tylko że teraz trzyma czasami obroty na 1.5 dopiero jak puszczę sprzęgło na luzie to spadają co to może być i czego to przyczyna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności