Skocz do zawartości

2.0 LPG Problem z Odpalaniem na benzynie


Gość evo512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziekuje bardzo za sprawdzenie. Wymieniłem już sterownik silnika, przekaźnik pompy oraz pompę paliwa no i cały czas nic! Posiadam cały czas równe 4.5V na pompie paliwa (o ile ze zmostkuje przekaźnik pokazuje sie 12V) ale nadal pali się żółta kontrola i auto nie odpala. Wymontowałem również zew. alarm który posiadał odcięcie zapłonu. Znalazłem również iz kable bezpośrednio przy dojściu do sterownika silnika sa polutowane z modulatorem LPG(brc Canali)! oraz ze immobiliser fabryczny jest zaślepiony zworka z logiem GM, po jej odłączeniu check znika ale auto nadal nie odpala. Z góry dziękuje za pomoc i bardzo o nią proszę ponieważ już jestem zdesperowany powoli icon_sad.gif

Edytowane przez evo512

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jednak uparł że to immo - rozpołów kluczyk i zobacz czy jest pestka.

Sterownik silnika wymieniłeś bez sensu, do prawidłowej pracy potrzebuje on sygnał z pętli immo.

Pętli zapewne nie wymieniałeś oraz nie dopisywałeś kluczyka. .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się mylić ale wymienia się komplet sterownik silnika pętla immo i pestka musi być z jednego auta chyba że immo już jest zdjęte , więc sam sterownik nic nie da, a błędy udało się sprawdzić i wklej fotkę tego immo ze zworką

Edytowane przez dawtow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się , chyba że sterownik był wylogowany. Wymiana samego sterownika jeszcze bardziej skomplikowała problem.

A wracając do immo to jak pamiętam Opel od 1993 stosuje w wszystkich autach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20131215_131013_zps6e751647.jpg

To jest ta magiczna 'zworka' ktora laczy 2 przewody tu juz wystepuje napiecie 4.5V na wejsciu.

IMG_20131215_131047_zpsbaa12866.jpg

IMG_20131215_131121_zps68c7ff82.jpg

Dość magiczne obejscia, dodam ze kabel zielony szedl az do prawych drzwi, bialo czerwony gdzies w okolicach radia nie moge zlokalizowac gdzie dokladnie no i 2 przekazniki widoczne na zdjeciu. Kabel szary ktory idzie od 1 z kostek szedl do sterownika centralki (gdy je odcielem centralka przestala zyc). Tam na nowo znalazlem to:

IMG_20131215_140450_zps1a4a6995.jpg

Kable ktore ida bezposrednio do modulu centralki maja dziwny niebieski osad.IMG_20131215_131142_zpsfcff397c.jpg

I final ktory znalazlem pod maska :D Tak niektore z tych kabli ida wlasnie do przekaznikow :)

Gaz ominiety, pestki nie ma bo nie ma tez imo, jest 'zworka' :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie kolory kabelków są w tej wtyczce co jest zworka, a co do tego osadu to kabelki sie utleniają :-D

Edytowane przez dawtow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast migac w odstepach 0.5 sec dioda checku miga jeszcze szybciej niz normalnie i nic nie mozna odczytac

Dalej masz problem z immo.

 

Nie wiem co to za patent z tą zworką ale aby to obejść to zakładasz emulator.

Dodatkowo w pamięci ECU trzeba zmienić wpisy

 

Przykładowy emulator https://carlabimmo.com/product.php?id_product=37

Jest też tam instrukcja w PDF co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam zmostkować immo i powinno być malina, ale bałagan w kabelkologi to jest okrutny :tak:

Edytowane przez dawtow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności