Skocz do zawartości

jakie felgi?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, czy do astry 2 1,6 16v 99rok wersja sportive wejdą felgi stalowe ET49, 4/100, śr. otw. 56.5 ? czyli od vectry a? felgi z ET43 nie pasują. i teraz w drugą stronę czy felgi z et 43 mogę założyć do vectry A?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadawales to pytanie juz na innym forum i tam pytalem sie ciebie jakie masz tarcze ze nie wchodza 14" teoretycznie powinny wchodzic ale masz wersje sportive i nie wiem czy nie masz tarcz 286 mm z przodu. Sprawdz-zmierz to bedziemy gadac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolego wesol w innym temacie pytałem rzeczywiście w tej kwestii, ale pytanie dotyczyło dystansów, myślę że tam troszeczke mało je doprecyzowałem. Tarcza jeżeli chodzi o średnice mieści sie w feldze, nie mieści sie zacisk klocków w płaszczyźnie poziomej. Felgi które kupiłem maja zbyt niskie ET, (ET43). Tak sie składa że tatuś :) jeździ vectrą A, gdzie ma felgi również 14", ale z et 49. I moje pytanie w tym poście dotyczy tego czy mogę dokonać takiej zamianki. Czy jest istotny odstęp zacisku od felgi, czy wystarczy że wszystko w środku sie mieści i swobodnie obraca. Gdyby udało mi sie tak zamienić oszczędziłbym sobie pracy i kosztów związanych z dystansami. Dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 49 jest o dziwno nizsze od 43

 

im wiekszy numerek ET tym felga glebiel wchodzi w nadkola

im nizszy tym bardziej wychodzi na zewnatrz

 

chyba jasno to opisalem :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

właśnie wczoraj próbnie pozamieniałem felgi. Te z et49 od vectry pasują do astry, i odwrotnie Et43 nie pasujące do astry wchodzą do vectry. Pozdrawiam :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam mam astre f i teraz pytanie czy lepiej do felgi 6.5x15 wsadzić te które mają ET38 czy 45??Pilne...pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam astre f i teraz pytanie czy lepiej do felgi 6.5x15 wsadzić te które mają ET38 czy 45??Pilne...pozdrawiam

logicznie rozumujac - jak ktos wczesniej napisal ze im wieksze ET tym glebiej felga wchodzi w nadkole.

A wiec jesli dasz 45 felga schhowa sie glebiej i bedziesz mial mniej ochlapany samochód z boku - a jak zalozysz 38 - bedzie szerszy rozstaw kół i lepsze trzymanie w zakretach. Za lezy jeszcze jakie masz opony - bo jak szerokie to moze byc problem z ocieraniem przy ET 45 - a jakie zaleca producent - ja trzymałbym sie raczej tej wytycznej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.Właśnie producent zaleca ET45 a opony będą 195/50 r15.Pytam bo zależy mi na tym żeby wszystko grało.

 

CZyli takie pytanie jakie jest sugerowane ET do astry F gdzie felga ma 6.5x15 a oponki miałyby wym. 195/50 R15.:?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie jest sugerowane ET do astry F gdzie felga ma 6.5x15

Jesli oryginal,czyli felga 5,5J14 ma ET 49 to z prostego obliczenia dzielac 1 cal na pół wychodzi,że ET powinno byc ponad 36,ale nic się nie stanie jak bedzie między 35,a 38.

Oczywiscie wtedy koło wystaje na zewnątrz ponad 2 cm.

Piszesz,ze producent zaleca ET 45,ale wtedy felga do najblizszego miejsca ocierania musiałaby być minimum 21 mm.Watpie,zeby tak było,chyba,że trzeba dać dystanse.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tzn.te felgi które zamierzam kupic maja 2 mozliwe ET do wyboru.38 lub 45.Czyli jezeli zaloże na ET 45 to chyba nie powinno być większego problemu z obcieraniem??Według konfiguratora Alcar to sugerowane jest właśnie 45.Czy prócz tego konieczne będzie założenie pierścieni centrujących?Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności