Skocz do zawartości

Opel Astra III nie działa centralny zamek


Gość asr1927

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zakupiłem Astrę III z 2005 roku. Kilka rzeczy mniejszych lub większych do zrobienia z którymi sobie radzę (lub poradzę) ale centralny zamek mnie przerósł. Otóż, centralny zamek początkowo działał tylko na drzwi przednie. Dziś chciałem sprawdzić bezpieczniki w bagażniku, po wyciągnięciu wszystkich (nie naraz, po kolei) i włożeniu ich na swoje miejsca zgodnie z tym schematem http://astra-3.pl/tips.php?id=19#up , centralny zamek przestał działać całkiem. Nie działa ani z pilota ani zamykanie od wewnątrz przyciskiem koło radia. Co samo przychodzi na myśl, to to, że pomieszałem bezpieczniki ale sprawdzałem dwa razy wedle schematu z linka a także tego z książki serwisowej (po niemiecku) - oczywiście schematy są identyczne, różnią się językiem. Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki jak wyjmujesz to powinieneś sprawdzić przynajmniej miernikiem czy są sprawne.

Co do centralnego to może trzeba go aktywować. Może ktoś bardziej obeznany podpowie.

Zobacz jeszcze ten temat http://forum.opel24.com/topic/44378-astra-iii-kilka-pytan/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdejmij klemy z aku na parę minut.

Dokładnie tak.Zdejmij klemy z aku na pół godz.,njlepiej na zimnym silniku.Przeważnie taki ''manewr''pomaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Czesc 

Od kilku dni mam problem z centralnym w swojej astrze 1.8 w benzin z roku 2005 otoz kilka dni kiedy wrocilem do domu zaobserwowalem ze astra mi sie nie zamyka ani nie otwiera ani nie zamyka brak reakcji na zamykanie z pilota pomyslalem nie mozliwe ostatnio przeciez nie dawno wymienilem baterie w pilocie wzolem zapasowy kluczyk klikam i tez brak reakcji wsiadlem w auto klikam przycisk blokady no dziala zamykaja sie dzwi bezpieczniki cale wzolem popatrzylem po laczeniach miedzy slupkiem a dzwiami przednie dzwi brak usZkodzen przeszedlem na tylne dzwi no tam juz  ciekawa sprawa bo izolacja byla popekana na kabelkach od zasilania te grube wziolem rozebralem wtyczke i zaizolowalem koszulkami termokurczliwymi zlozylem do kupy no dalej lipa wziolem odpiolem kleme z akumulatora na chwile i spowrotem podpiolem kliklem w pilot no kurde cud dziala astra sie zamyka no ale pojezdzilem chwile autem i znow chce zamknac auto klikam na pilot brak reakcji i znow odpinam kleme i podpinam no i klikam w pilot no zamyka sie klikam otwieranie otwiera sie...wyglada na to ze puki autem nigdzie nie jezdze to wszystko jest ok natomiast kiedy odpale auto i pojezdze i chce zamknac to centralny zamek tak jakby sie zawieszal i dopiero odpiecie klemy cos daje a dzis  to nawet kontrolka auto z kluczykiem zaczela mrugac i auta nie odpale dopiero za 2 lub 3 razem przekreceniu kluczyka  auto odpala no i pytam czy ktos mial kiedys taki problem i ew gdzie lezy problem 

Pozdrawiam

Edytowane przez piotrex21

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrex21 napisał:

dzis  to nawet kontrolka auto z kluczykiem zaczela mrugac

Instrucja obslugi str. 105

 

Centralny? Trzeba odczytać błędy .

Ogólnie to połączyłem tematy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zczytalem kody bledu 

P1614- niewlasciwy kluczyk z transponderem

P1616- CIM (Modul kolumny kierowniczej ) bledny identyfikator  srodowiska 

B3055-Problem z kluczykiem z transponderem 

B3114- Kluczyk z pilotem 1 nie zsynchronizowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://www.auto-krak.pl/auto-krak/naprawa-cim-astra-h-zafira-b/

 

 

Patrz ile można w 2 minuty znaleźć odpowiedzi na Twoje błędy

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziekuje mosci morgrabio o wszechwiedzacy bogu za oswietlenie mi drogi w ktorej bladzilem bo jedni mowili ze padl rec inni ze cim  jeszcze inni ze cos innego wiec teraz juz wiem co jest na rzeczy szkoda tylko ze nie ma tutorialu jak to naprawic samemu teraz zostaje mi ogarnac mechanika/elektryka  gdzies w okolicy co moze da rade to naprawic a jak nie to trzeba to bexzie wyslac w swiat 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności