Skocz do zawartości

cod 21 meriva b


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie odnośnie świateł w merivie b. Wsztstkie żarówki są sprawne a po włączeniu świateł mijania wyświetla się kod 21. Co można zrobić z tym fantem. Brak pomysłów.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postojowki nie ledowe?

 

a ten kod to jest szyna zbiorcza can bus bodajze

no i w niczym mie przeszkadza

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za zainteresowanie.

Żarówki zwykłe nie ledy. W niczym nie przeszkadza ten kod ale troszkę denerwuje że za każdym razem się pojawia.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za zainteresowanie.

Żarówki zwykłe nie ledy. W niczym nie przeszkadza ten kod ale troszkę denerwuje że za każdym razem się pojawia.

Pozdrawiam

Sprawdź styki w uchwytach żarówek.Ja mam wprawdzie Mery A ale już miałem przypadek że zgasło mi mijania po lewj stronie.Wymiana żarówki i zonk dalej nie świeciło.Dopiero po odgięciu styków w uchwycie żarówki styk się poprawił i pół roku już sieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wyczyściłem dziś styki w oprawkach żarówek niestety nic to nie dało, nie wiem co może być przyczyną takiego stanu. W oplu stwierdzili że za diagnozę trzeba zapłacić 159zł. Będę musiał jeszcze trochę pokombinować.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość greg2009

Witam , no i u mnie w Merivie B stało się dokładnie to samo code 21, usterka lewego światła pozycyjnego,przeczyściłem styki

w opawce żarówki, styki w środku ,żarówka zwykła,zamieniłem miejscami żarówki, a błąd nadal jest

 

żarówki oczywiście świecą

 

na razie brak pomysłu co dalej

Edytowane przez greg2009

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , no i u mnie w Merivie B stało się dokładnie to samo code 21, usterka lewego światła pozycyjnego,przeczyściłem styki

w opawce żarówki, styki w środku ,żarówka zwykła,zamieniłem miejscami żarówki, a błąd nadal jest

 

żarówki oczywiście świecą

 

na razie brak pomysłu co dalej

Może gdyby sprawdzić styki na szynie Can?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość r-wlodas

Witam. Ja również poczyściłem już wszystkie styki jakie mogłem, również te od podświetlania tablicy rejestracyjnej, ale błąd nadal pozostaje. Styków na szynie nie sprawdzałem.

 

Pozdrawiam i proszę o podpowiedź jeśli komuś uda się usunąć ten błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miałem całkiem niedawno ten sam problem. Zamieniałem stronami żarówki do jazdy dziennej i pojawił się kod 22. Problem został wyeliminowany poprzez wymianę żarówki, a przy okazji połamanych uchwytów (bardzo słaby dostęp i próba posługiwania się kombinerkami). Kod ten pojawił się przy działającej lampie. Myślę że może to dotyczyć słabszych parametrów żarówki w wyniku eksploatacji. I komputer sygnalizuję konieczność jej wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem taki sam problem (code 21), a nie zauważyłem, że jedna z 6 żarówek które są z tyłu (2 w lampie z boku, 1 na klapie z każdej strony) nie świeci. Co ciekawe, akurat ta żarówka zapalała się dopiero po włączeniu świateł mijania, ale błąd był zgłaszany po zapaleniu pozycyjnych. Żarówka R5W, wymieniona, błędu nie ma. Może ktoś tak jak ja przeoczył więc piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności