Skocz do zawartości

Wewnętrzne oświetlenie-coś nie tak


Gość krzysztof55

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirekhood

Kacper, z doświadczenia podpowiedz, czy jeśli światełko ściemnia tylko na przednich moich drzwiach i nic poza tymi rzeczami co napisałeś się nie dzieje, to jest sens jakoś reanimować ten moduł? Czy to jest nienaprawialne i mam się z nim pożegnać? Przyznam się, że go jeszcze nie oglądałem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W module jest sporo elektroniki więc nie wiem czy coś zadziałasz.

Zwróciłeś uwagę czy otwarcie drzwi powoduje zaświecenie kontrolki o otwartych drzwiach ?

Głównie w tych co otwarcie nie powoduje zaświecenie lampek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

.

.

Przy otwarciu każdych drzwi kontrolka się świeci. Ale może źle się wyraziłem z tymi drzwiami. Lampki zaświecają się przy otwarciu każdych drzwi, ale ściemniacz działa tylko przy moich. Dodam jeszcze, że jak je zamknę, to słychać takie "łzit", jakbyś chciał otworzyć przyciskiem na pilocie otwarte drzwi, potem lampki świecą się chwilę i powoli gasną. Reszta drzwi jak zamkniesz, to już masz ciemno.


Fajna robota - sprawdzanie swiatełek.. :rotfl::rotfl:

 

Sorry za OT..

Pracuję w sklepie, ale z braku innych zajęć bywało, że się płyn wymieniło w chłodnicy, albo świece z kablami, raz nawet czujnik wału w Vectrze wymieniałem na placu pod robotą. Taaa, lubię swoją pracę :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zwątpiłem jak jest u mnie więc byłem jeszcze raz sprawdzić. :-D

Jeśli nie włączę zapłonu to otwarcie i zamknięcie każdych drzwi spowoduje stopniowe wygaszenie lampek.

Przez chwile myślałem że jest tak jak u Ciebie. To za sprawą że jak ostatni pasażer zamyka drzwi to ja mam już włączony przynajmniej zapłon.

To powoduje że lampki gasną wtedy od razu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

Z włączonym zapłonem nie działa widocznie część modułu odpowiedzialna za stopniowe wygaszanie. Zasilanie na lampkach odcina tak jakby od razu włącznik drzwiowy. Ten dźwięk "łzit" u mnie, gdy zamykam swoje drzwi oznacza zapewne, że kontrolę nad oświetleniem przejmuje moduł komfortu i światełko gaśnie powoli, a włącznik drzwiowy już tylko gasi kontrolkę na desce. Ale u mnie to działa tylko na drzwiach kierowcy :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RG- zajrzyj do tematu o module - tam jest info o alarmie.

Witaj Kacper.

Tak czytałem - nawet dość dawno. Jednak moja sintra nie ma nawet śladu po alarmie ale - jest możliwe że został usunięty jeszcze w Austrii gdzie auto jeździło do 2009 roku (właścicielkom była kobieta pracująca w serwisie Opla)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też samego alarmu nie znalazłem u siebie ale wiem że jest.

Kiedyś nawet włączył się jak centralny nie zamoknął suwanych drzwi i normalnie je otworzyłem.

Masz obok wyświetlacza diodę która mruga gdy ryglujesz drzwi ?

W skrzynce bezpieczników obok przekaźnika klaksonu jest drugi przekaźnik alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności