Skocz do zawartości

Stuki w zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość red devil

Witam

 

Drodzy forumowicze (i forumowiczki :D ) Może bedziecie potrafili mi pomóc. Za co z góry dziekuje i zapraszam do zapoznania sie z moim problemem :(

A wiec cosik stuka mi głucho w zawieszeniu, wiem to nie jest takie proste ale już postaram sie powiedzieć cos wiecej, mianowicie zjeżdżając z asfaltu na kostkę u siebie pod pracą, jest uskok i na dodatek droga jest pochylona... I zjeżdżając właśnie w ten sposób ze najpierwzjeżdża lewe koło a dopiero póżniej prawe i na dodatek autko jest przechylone, słychać głuche szcękniecie, znaczy tak jakby ktoś uderzył o siebie dwoma bryłami metalu ale mocno je przy tym do siebie dociskając. Dźwiek wydobywa sie gdzies z lewej strony, i nie mogę tego zlokalizować. Koncówki drążków - wymienione, przeguby-wymienione z obydwóch stron, łączniki stabilizatora są calutkie, wymieniane również przy okazji przegubów... A i dodam jeszcze że podnosząc na lewarku autko nic sie nie dzieje, znaczy machając kołami, w prawo i w lewo, i ogólnie próbując sie pohuśtać na kole, też nie można tego zlokalizować, bo nic wtedy nie strzela :)

Konczę bo sie chyba za bardzo rozpisałem, jesli ktos by wiedział co to może być, to bardzo proszę o info :shock:

 

zmieniłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, bo mi też coś puka w przodzie, wczoraj zaliczyłem przegląd, kazałem wszystko "prześwietlić"-wyszło, że wszystko ok.

Ale to jest denerwujące.

red devil, może poduszka na MacPersonie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość red devil

zibi, śruby na amorkach są dokręcone, ale znalazłem jeden szczegół, tylko nie wiem czy tak ma być czy nie :shock: mianowicie pomiędzy tą dużą podkładką pod śrubą amorka, a kielichem w którym osadzony jest mcpherson jest szczelina :( i to taka dość pokażna bo ma ze 4 a nawet 5mm :D Czy to może być przyczyna tego że własnie tak głucho stuka?? Bo jeśli nie to problem dalej jest nie rozwiązany :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

red devil Miałem podobny problem - zjeżdzając w prawo z trasy na małą uliczkę dojazdową do roboty, zawsze musiałem wjechac w dziurę ze studzienką. Prędkośc mała, ale jak lewe przednie koło wpadło to też taki głuchy stukot było słychać. Okazało się, że poszła tuleja wahacza (metalowo-gumowa). Po wymianie stukot ustąpił. Sprawdź, może to właśnie ten element. Jeśli jednak nie, to sprawdź też odbojnik amortyzatora przedniego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość red devil

A wiec tak, wszystko już jest załatwione i zrobione... Okazało sie ze własnie ta tuleja jest padnięta o której mówi kolega Boston, i oprócz tego sworznie wachaczy poleciały do wymiany, koncówki, poduchy na mcPhersonie, łożyska w nich, wszystko było już na wykonczeniu :mrgreen: i co najdziwniejsze amortyzatory bo jak sie okazało tłumienie miały równe ale jeden był KRZYWY ;) Więc znowu przez stan naszych pięknych polskich dróg 800 poszło czołgiem :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ha śmiertelniku! Cieszę się, że mogłem ci pomóc ;) Oby teraz Twoja Caliberka śmigała po naszych dziurawych drogach niczym kozica górska i żadne uskoki nie straszne jej były! :wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności