Skocz do zawartości

Przesuwane drzwi centralny zamek oświetlenie


Gość Adam Sadowski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam Sadowski

Witam wszystkich serdecznie

Jak każdy zaczynał tak też przyszedł czas na mnie.

Zakupiłem SINTRE i ogólnie jestem zadowolony bo za niewielkie pieniądze no i jak za tym idzie jest kilka rzeczy do zrobienia.

Udało mi się poczytać kilka postów które już ułatwiły mi wizję naprawy ale nadal mam kilka pytań i mam też nadzieję że ktoś będzie potrafił mi pomóc.

 

1. Drzwi przesuwne od strony kierowcy - wg mnie zamykają się tak samo jak od strony pasażera ale jak jadę ok 90km/h to słyszę jakby były niedomknięte lub wiatr opierał się o słupek zaraz za drzwiami kierowcy. Nie wiem czy to normalne czy też nie ale zakładam że jest jakaś regulacja tych drzwi by może głębiej się zmykały albo coś.... może ktoś regulował i chce się podzielić wiedzą chętnie spróbuje sam.

 

2. Oświetlenie nad lusterkiem mam guzik do oświetlenia i tylko tu mogę załączyć światła w środku i nigdzie więcej nawet w bagażniku guziki są lecz działają jeśli wszystko się świeci. Pytanie czy ktoś próbował rozdzielić np na pozostałe guziki te oświetlenie czy wiązka z kablami jest przy guzikach czy trzeba rozebrać podsufitkę by dostać się do kabli i to podzielić? Po otwarciu drzwi jakichkolwiek to też się światło nie zapala.

 

3. Centralny zamek nie chce ani otworzyć ani zamknąć drzwi przesuwnych od strony pasażera reszta działa ok. wystarczy rozebrać drzwi może styki czy jakiś inny standardowy problem?

 

Mam nadzieję że nikt nie będzie miał pretensji że nie podzielone na rożne tematy

 

Ogólnie witam wszystkich serdecznie i mam nadzieję że przygoda z oplem będzie dłuuuuga :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie :beer:

Odnośnie regulacji drzwi to nikt nie pisał o takim problemie. Zwróciłeś uwagę czy nie odstają gdzieś po zamknięciu ?

 

Włącznik oświetlenia nad głowa jest tak naprawdę wyłącznikiem głównym oświetlenia wnętrza, Sprawdź czy nie masz skręconego pokrętła regulacji podświetlenia pod głównym włącznikiem świateł.

wl sintra.jpg

 

ad3. przeczyść na początek drobnym papierem styki na słupku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w klubie.

Takie same odczucie daje niedomknięta szyba w drzwiach kierowcy - a lubi iść trochę krzywo - można to wyregulować - i jest opis na forum.

Drzwi przesuwane też mają regulację - ale to już bym zlecił blacharzowi ( chociaż ) jest z tym trochę roboty.

Zamek centralny - jak pisze Kacper i jak nie będzie efektu to sprawdź napięcie na siłownikach i stykach w drzwiach przesuwanych.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami jak się zwiesi zamek w suwanych drzwiach i nie chce się odblokować to uderzenie poniżej klamki pomaga.

Wniosek że coś tam czasami nie łączy na stykach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam Sadowski

nie chcę by wyszło że napisałem i bez echa poszukując pomocy z nudów ale dziś się tym zajmę i dam znać jakie pierwsze efekty choć nie ukrywam że z czasem troszkę cienko.

Mile zaskoczony jestem już odzewem w mojej sprawie dlatego z góry dziękuje i jeszcze raz serdecznie witam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Cześć.

Oświetlenie wnętrza jest dobrze opisane.

Przekreć no pokretlo od siły (światła na zegarach).

Pozycja max włącza światło. ;)

Jeśli jest na max to górnym możesz wyłączyć całość.

Czyli pokryto max to górny tak aby się świeciło.

Potem przekreć pokretlo w lewo.

I będziesz miał sterowane drzwiami i zapłonem.

Przednie lampki, czytniki mapy -przyciskasz szybke. Pod nią jest wlacznik. ;)

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl że tylko Ty jesteś z czasem ograniczony aby coś samodzielnie zrobić przy autku.

Ale jak znajdziesz chwilę to zajrzyj na forum, a na pewno zawsze jakieś wskazówki i podpowiedzi otrzymasz. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam Sadowski

N o i w końcu mega zadowolenie !

oświetlenie działa tak jak chciałem wszystkie wskazówki były pomocne no i bez nich może i bym wpadł na to lecz nie od razu a po kilku ekstremalnych próbach a kto wie czy nie kończyłbym ciągnąc nową instalację :) Wielkie dzięki chłopaki !

 

Co do drzwi to i odgłosu niedomkniętych to próbowałem dziś z szybą faktycznie nie domyka się do końca mimo że już dalej iść nie chce więc regulacja drzwi odpada a zajmę się szybą u kierowcy.

 

Jeszcze raz chłopaki dzięki a jak uda mi się zrobić więcej to oczywiście się pochwalę jeśli Wasze podpowiedzi i diagnozy opisanych problemów przeze mnie nie pomogą będę pisać swoje spostrzeżenia dalej i szukać pomocy co jeszcze zrobić

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Kup sobie smar silikonowy w spreju i psiknij uszczelke. Tą od szyby. Z obu stron. Szczególnie przy lusterku.

Powinna szyba się ułożyć właściwie sama. :)

 

U mnie zadziałało. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam Sadowski

był czas pogrzebałem przy aucie i:

oświetlenie zrobione cacy, zamek padł wiec wymiana, a odczucie źle wyregulowanych drzwi wyeliminowane bo to faktycznie była szyba u kierowcy i silikon pomógł :)

dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności