Skocz do zawartości

wyciek oleju sparciały wąż


Gość Adam Sadowski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam Sadowski

Witajcie ponownie jest weekend więc i biorę się za autko. z racji że dopiero kupiłem jest masa rzeczy do zrobienia. Najważniejsze to że mam wyciek oleju. Znalazłem na necie zdjęcie silnika więc do niego się odniosę. Na czerwono zaznaczyłem kawałek węża który wychodzi z czegoś sam nie wiem co to jest i część węża jest owinięta srebrnym czymś ....


Fachowcem nie jestem więc się nie będę doszukiwać konkretnych nazw zakładam że Wy wiecie. Problem polega na tym że poniżej pazłotka ok 10 -12 cm mam sparciały wąż i z niego cieknie ale nie wiem czy to olej czy płyn jakiś.


Pytam znawców czy mogę zrobić wstawkę tylko ten element który jest sparciały czy muszę jednak do mechanika jechać na wymianę węża całego bo on jest jakiś extra długi i idzie do prawego koła. Nie wiem czy wąż jest pod ciśnieniem czy mogę zrobić wstawkę proszę o pomoc


post-42680-0-99783300-1393008854_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten wąż jest od pompy powietrza dodatkowego, nie powinno być tam oleju. W lewym nadkolu jest pompa. Niestety silniki X 22 XE lubią się pocić i gubić olej.Walki kolegów z wyciekami :mlotek: są opisane dość dobrze. Takie same silniki występowały w Oplach: Omega, Vektra i Frontera, Tak że lektury i porad sporo. Ja bym jednak od uszczelki klawiatury rozpoczął, a przede wszystkim od mycia silnika i wybadania gdzie są wycieki.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega podpowiada. W tym wężu nic poza powietrzem nie ma.

Dodam jeszcze widok na pompę w nadkolu

pompa_powietrza_wt_rnego.jpg

Można się tam dostać też od strony koła. http://forum.opel24.com/topic/56570-pompy-powietrza-sintra/?p=498386

 

Zainteresuj się raczej przewodem obok, tzn przewodem odmy i tym gumowym kolankiem, on może być uszkodzony i dlatego chlapie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chciałem , Uszczelnienie wału, Kacper twój temat, jest tam sporo ciekawych rzeczy opisanych i dodatkowo zdjęcia, ale wiesz że bez umycia motorka nic nie będzie w sintrze widać.

I to może się przydać - http://forum.opel24.com/topic/54404-znikajacy-olej-bg/page-2?do=findComment&comment=518358

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat temat o wycieku po stronie rozrządu, ale fakt że drobne wycieki mogą być wszędzie.

Z tego kolanka odmy miałem wyciek na samym początku użytkowania Sintry. Przysłużył się do niego mechanik który źle założył opaskę a ta uszkodziła wąż.

Dlatego pisałem aby go sprawdzić

Niedawno miałem wyciek z rurki odmy, a dokładniej z jej połączenia z blokiem. Było to o tyle dokuczliwe że olej ściekał na wydech i czuć było jego opary wewnątrz.

Na szczęście delikatne przesmarowanie uszczelki czerwonym silikonem rozwiązało problem.

 

Na tą chwilę mam mały wyciek znów po stronie rozrządu i na 99% sączy się z uszczelniacza wałka rozrządu. Był wymieniony tylko jeden kilka lat temu razem z pękniętym wałkiem A teraz chyba czas na drugi. :-) Czekam na cieplejsze dni aby to zrobić razem z wymianą rozrządu

 

Ps

Jak zawsze fotostory małe zrobię. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper na ciebie zawsze można liczyć. :prosze:

Ja też będę wymieniał uszczelkę pod klawiaturą (kupiona - czeka), ale najpierw trzeba umyć motorek, a z tym już kłopot, może jutro się uda :-( zrobić mycie - to po niedzieli wymiana. :mlotek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Niedawno czyscilem tą rurke i gumę od odmy. I po skreceniu wyszedł jakiś błąd. Rurka ma wyciek na samym dole. Trzeba będzie zerknac tam i poprawić. Uszczelka metalowa nie trzyma.A wąż o którym mówisz jest brudny w oleju.

 

Nie wiem czy wąż jest pod ciśnieniem czy mogę zrobić wstawkę proszę o pomoc
Możesz zrobić wstawke. Użyj zlaczki z cienkimi ścianami, aby nie blokować przepływu powietrza. Edytowane przez harnas1515
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności