Skocz do zawartości

immobiliser - co wyłącza - silnik nie odpala - silnik 2.2 GLS


Gość ScauT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Powinienem mieć nicka "pechowiec", po zakupie Sintry już tego samego dnia padła mi pompa oleju, wymiana pompy oraz popychaczy zaworowych, planowaniu i uszczelnieniu głowicy kolejny problem.

Silnik pracował nie równo, obroty skakały 1800-220rpm, a potem już padł całkiem i nie odpala.

Diagnosta wskazał czujnik prędkości wału korb. - wymieniłem czujnik i nadal nie odpala.

Pojawią się błąd immobilisera, ale po podłączeniu komputera diagnostycznego i zczytywaniu parametrów online immo czyta jako aktywne, ale nadal nie odpala.

Pojawia się też błąd przekaźnika pompy.

 

Moje pytanie brzmi, co blokuje immo, czy tylko pompe paliwa czy też zapłon, bo iskry również nie ma (sprawdzałem na 2 cylindrach.

Dodam jeszcze, iż wszystkie wtyczki, wiązki posprawdzane, wszystko połączone,

Czy jest jakiś sposób obejścia immo, dla potwierdzenia diagnozy.

 

Moje spostrzeżenie jest takie, że jeśli połączam pompe paliwa na krótko słychać jej pracę dosyć głośno (Wcześniej raczej tego nie było słychać), przekaźnik pompy też się nie załącza - komputer nie daje sygnału, wiązki przedzwoniłem przejścia są.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Edytowane przez ScauT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość STRUS_TM

To moja Sinterka była!!! Kurczę,u mnie chodziła jak zegarek! To pewnie z tęsknoty... :) Na poważnie -sam nie wiem,co sie stało! Pompa-zgoda-po 17 latach mogła paść-swoje przeszła! Ale dalsze niedomaganie są przynajmniej zaskakujące-po remoncie pali,ale brak wolnych obrotów (kolega stwierdził uszkodzenie czujnika obrotów), po jego wymianie-nie pali ... Wyskoczył nagle immo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo iskry również nie ma (sprawdzałem na 2 cylindrach.

sprawdź też na pozostałych, jak cewka pada to nie ma iskry na dwóch cylindrach. Zobacz czy świece masz suche czy mokre i czy czuć je paliwem.

 

jeszcze schemacik immo

post-188-0-17191800-1383866636.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odp.

Ale pozostaje jeszcze sprawa braku załączania przekaźnika pompy paliwa, dlatego też sądze, że paliwa nie podaje.

 

Kontrolka check zazwyczaj świeci, ale po kilkikrotnym zakręceniu zaczyna mrugać.

 

Zastanawiam sie jeszcze nad masą immo. wg wygrzebanej instrukcji znajduje sie ona po stronie pasażera, czy tak jest.

 

Kacper jeszcze Ciebie chciałem spytać, co to BCM na schemacie, który dałeeś.

Potem sprawdze jaki błąd dokładnie oraz te świece.

 

dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam co ECU, chyba nie.

2 pyt. czy moduł immo ten K117 znajduje sie przy stacyjce czy gdzieś indziej.

Jeśli nic nie znajdę spróbuje spiąć dodatkowym przewodem K117 z ECU, może jakąś przerwę ma, bo tak to troche wygląda, jak obserowałem parametry online - czasem, gubił i występował błąd immo a czasem był aktywowany.

a ten BCM gdzie się znajduje?

 

pozd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K117 to moduł immo zapięty na kolumnie kierowniczej przy stacyjce, masę ma z pkt masowego 6 (opis w temacie z okablowaniem)

BCM to moduł nadwozia i nie ma on wpływu na działanie prawidłowe immo. (możesz ten moduł całkowicie wypiąć a silnik uruchomisz) Jest on pod schowkiem, usłyszysz go jak na przykład nie wyłączysz świateł.

Sprawdź jeszcze raz np miernikiem czujnik wału. Zwróć uwagę czy po zakręceniu silnikiem masz paliwo na listwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Sprawa immo została rozwiązana poprzez emulator.

działa to poprawnie, natomiast problem braku załączania przekaźnika pompy pozostał.

na szczęście trafiłem na dobrego magika i z jego telefoniczną pomocą pewnego wziąłem się sam i znalazłem.

Okazuje się, że przyczyną był luźny czujnik prędkości wału korbowego.

W sintrze przekaźnik pompy paliwa jest załączany dopiero po otrzymaniu sygnału z w/w czujnika czyli podczas kręcenia.

Przed odpalenie paliwo wcale nie jest nabijane, dopiero przy kręceniu startuje pompa.

 

Niestety jeszcze drobny problem pozostał, falują mi obroty 1800....2200 co sekundę.

dolot, krokowiec itd. posprawdzane.

jutro się wezmę w poszukiwania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności