Skocz do zawartości

Corsa B 1.2 obroty silnika


Gość nabo

Rekomendowane odpowiedzi

Tematow o obrotach silnika w CB naczytałem się mnóstwo ale nigdy nie było na to konkretnego rozwiązania. Opisze jak to jest w moim przypadku. Otóż: niezależnie silnik zimny czy rozgrzany w momencie odpuszczania gazu i zmiany biegu, obroty wolniej spadają niż powinny (przynajmniej tak mi się wydaje) co wiecej przy 1.2tys/obr na chwile się zawiesza i potem wolno spada do 900. Problem wystepuje tylko podczas jazdy, na postoju mogę przygazowac konkretnie a obroty dużo szybciej i plynniej spadają do 900. Jeśli np. przed zmiana biegu odpuszczę najpierw gaz a potem wcisne sprzeglo to obroty spadają szybko ale tez przy 1.2tys/obr się zawiesza przez moment. Miał ktoś podobny problem i go rozwiazal?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym poszukiwaniu przyczyny zachowania jakie opisałem wyżej zauwazylem jeszcze pewna rzecz która może być powiazana z tym problemem, otóz zauwazylem ze podczas toczenia się auta na luzie obroty wskazują 950obr/min, wtedy tez gdy przygazuje obroty wolniej spadają, matomiast w momencie calkowitego zatrzymania się obroty schodzą do 900 a nawet nizej. Czy to normalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokazuje jakieś błędy ? Świeci się check ? Jakieś inne niepokojące objawy typu falowanie obrotów zauważyłeś ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie pokazuje bledow, check się nie swieci. Co do falowania obrotow hmm.. jest tak ze podczas postoju np. na skrzyżowaniu co jakiś czas wskazowka z obrotow spadnie delikatnie nizej - wtedy tez czuc wibracje silnika. Po upływie ok. sekundy znowu wraca do normy. To jest takie cykliczne powtarzanie, powiedzmy raz na 10 sekund wskazowaka opadnie wtedy zatrzesie silnikiem, sekundę później znow jest ok. Kolejny objaw jaki zauwazylem to czasem podczas mocniejszego dodania gazu czuc przez chwile jak silnik nierówno przyspiesza, później idzie już płynnie do końca.

Edytowane przez nabo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na postoju, czy to falowanie i lekkie wibracje nie sa nastepstwem wlaczenia sie wentylatorow na chlodnicy (zwieksza sie obciazenie silnika).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawdziłeś czy przepustnica nie jest brudna?

Sprawdzalem nie była brudna, luzow te nie ma ale profilaktycznie wykrecilem caly układ zasilania i poczyscilem wszystko. Jedyna rzecza ktore nie zrobiłem to nie wyczyscilem dokładnie krokowca. Tak mysle czy nie nawala ktorys z czujnikow (daje bledne informacje) tylko który, bo dziwne jest to ze problem wystepuje tylko podczas gdy auto jest w ruchu, nawet jak lekko tylko się toczy. Na postoju wszystko jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż regulator biegu jałowego, możesz spróbować go przeczyścić ale z reguły nie wiele to pomaga, sprawdź czy regulator jest oryginalny Bosch czy też może zamiennik;)

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem nie była brudna, luzow te nie ma ale profilaktycznie wykrecilem caly układ zasilania i poczyscilem wszystko. Jedyna rzecza ktore nie zrobiłem to nie wyczyscilem dokładnie krokowca. Tak mysle czy nie nawala ktorys z czujnikow (daje bledne informacje) tylko który, bo dziwne jest to ze problem wystepuje tylko podczas gdy auto jest w ruchu, nawet jak lekko tylko się toczy. Na postoju wszystko jest ok.

A może czujnik powietrza zasysanego?W czasie jazdy jest pomuch powietrza i jest większy przepływ a czujnik tego nie koryguje.A może filtr powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności