Skocz do zawartości

Nie gaśnie światło w kabinie Corsa C 1.0 2005 r


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Mam następującej treści problem - w kabinie nie gaśnie mi światło.

Problem nie ustępuje ani po przekręceniu stacyjki na drugi stopień, ani po zamknięciu samochodu (z pilota lub z kluczyka), ani nawet po odpaleniu pojazdu... ???

 

Proszę o pomoc i sugestię co może być przyczyną i jak można usunąć tę usterkę! Na razie odłączyłem akumulator, ale to tylko takie doraźne i nie najdoskonalsze rozwiązanie.

 

Aha, sprawdziłem bolce w drzwiach odpowiadające za włączanie światła kabiny - żaden się nie zablokował.

 

Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję! :D

 

P.S.

Dzisiaj pierwszy dzień jeździłem z CB-radiem podłączonym pod gniazdko w zapalniczce, czy to może mieć związek z opisaną awarią?

 

zmieniłem tytuł/ andrzej_m55

Proszę nie używać Caps Lock'a, do opisu tematów również/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz czasem włączonego oświetlenia na stałe... włącza się przez pociągnięcie włącznika świateł do siebie a wyłącz przez wciśnięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Więc sprawa wygląda następująco: :D

 

1) Zszedłem do auta i podłączyłem na nowo akumulator - problem zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki... ;)

 

2) Przeczytałem odpowiedź kolegi i zaintrygowany ponownie podreptałem schodami przed dom, żeby sprawdzić czy to faktycznie tak działa... Eureka! Co prawda nie wyciąga się do siebie lecz wciska, ale faktycznie pokrętłem od świateł da się włączyć oświetlnie kabiny... Genialne co nie? ???

 

Na swoje usprawiedliwienie powiem, że użytkuję Opla Corsę C od 3 tygodni i jest to pierwsze auto tej marki w moim życiu, a instrukcję do niego mam po belgijsku... ???

 

Dziękuję serdecznie za pomoc i uznaję ten temat za zamknięty!

 

Pozdrawiam! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wyciąga się do siebie lecz wciska, ale faktycznie pokrętłem od świateł da się włączyć oświetlnie kabiny

Czyli w Corsie C żeby włączyć oświetlenie wnętrza trzeba wcisnąć przełącznik świateł? W takim razie będę pamiętał na przyszłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli w Corsie C żeby włączyć oświetlenie wnętrza trzeba wcisnąć przełącznik świateł? W takim razie będę pamiętał na przyszłość.

Pokrętło od świateł działa w Corsie C (także) jako przycisk. Naciskasz raz: światło kabiny się zapala, naciskasz ponownie: światło gaśnie. :D

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja ten temat troszke odgrzebie, poniewaz mam problem ale zgola odwrotny :wink:

Swiatlo wewnatrz dziala przy otwieraniu i zamykaniu drzwi (zapala sie i gasnie prawidlowo), natmiast wcisniecie przycisku nie powoduje jej zapalenia.

 

Ktos spotkal sie z podobna dolegliwoscia? ma ktos jakas instrukcje jak sie dobrac do tego panelu zeby sprawdzic styki czy cos? ewentualnie jakas inna porada?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Gość DanielJ

Witam

Mam podobny problem tylko u mnie światło nie gaśnie w przypadku otwarcia i zamknięcia drzwi.

By światło w środku zgasło muszę nacisnąć przycisk gaszenia - zapalania świateł. W przypadku gdy wysiadam no już tego nie mogę zrobić :)

Stycznik przy drzwiach kierowcy sprawdziłem działa poprawnie. Wyjąć można żarówkę ale i tak podświetla licznik przebiegu i pobiera przez to prąd.

Pyki co muszę rozłączać akumulator na noc.

Wcześniej jeszcze bywało tak, że światełko podsufitki potrafiło się zapalić parę razy samo podczas jazdy. Do chwili gdy pewnego dnia posadziło mi akumulator.

Jakieś pomysły?

Edytowane przez DanielJ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności