Skocz do zawartości

felgi astra - możliwości


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam! Jestem nowy posiadam opla astre g X16XEL rok prod 1999. Moje pytanie dotyczy kół a dokładnie: nosze się z zamiarem kupna alu z oponami jednak nie wiem jak szeroką mogę wsadzić daną felge z oponą żeby nic nie ocierało... Panuje zakup 17 calowych felg z oponami o profilu 40. Ktoś podpowiedział że może być nawet 215 ale ja chcę max 205. Czy to możliwe żeby coś się działo jeśli takowe założe? jak to się ma do szerokości podawanej w liczbach np 6.5 czy 7.0?? Pozdrawiam i dziekuję z góy za odp. Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w swojej asterce mam 16, 205 szerokie i nic nie obciera, tylko ze mam sportowe zawieszenie. Ja choruje na 19 tylko nie wiem czy by weszly a poza tym KASA, :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 15 szer 205 wys 60 przód obcierał

Pewnie miales niewlasciwe ET felgi i dlatego obcieralo.

 

Ja tez mialem oplowskie 16" i kapcie 205/55 i sporo miejsca bylo. Teraz mam nowe tez 16" i pasuja elegancko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

u mnie na 15 szer 205 wys 60 przód obcierał

Pewnie miales niewlasciwe ET felgi i dlatego obcieralo.

 

Ja tez mialem oplowskie 16" i kapcie 205/55 i sporo miejsca bylo. Teraz mam nowe tez 16" i pasuja elegancko.

na seryjnym zawieszeniu czy cos zmieniales? i jak to jest z szerokościa liczoną nie jako np 205 a 7? jest jakiś przelicznik? i o co tak naprawde chodzi z tym ET? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne zawieszenie tyle ze wersja spotr czyli nizsze o 2 cm(ale to raczej niewiele zmienia).

Co do szerokosci to 205 mm to podaje sie dla opon a 7 to w calach i szerokosc felgi. Do 205 opony to szerokosc felgi wg katalogow to od 5,5 do 7 cali ale firmowo opel daje 6 cali do takich oponek. Obecnie mam 16" z szerokosci 7" bo nie wiem czy zaloze 205 czy 215 a rant felgi przy takich oponach i tak jest troszke schowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji podłączę się pod temat. Co prawda jest jeszcze wcześnie na wymianę opon z zimowych na letnie :D ale kolega bebe napisał:

 

u mnie na 15 szer 205 wys 60 przód obcierał

a ja chciałbym na wiosnę założyć do asterki II na fele15 oponki 215/60 . Czy to znaczy że też będą obcierały :D . Do tej pory jeździłem na 185/65 i takie też mam zimówki.

Dzięki za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja u siebie mam fabryczne 205/50/16 fantasyucznie prowadza sie w zakretach i niesamowicie hamuje

Mozna poszalec tylko wada zuzycie paliwa wzrasta

Na zime załozyłem 195/60/15 i tez jest ok. szerokość felgi J 6,5

W obu przypadkach nie ma zadnych obtarc o zawieszenie itd

Dodam ze astra sport wiec nie wiem czy ona ma cos ze zawieszeniem bo moim skromnym zdaniem to poza bialymi zegrami, kubełkowymi siedzianiami, i kołami 205/50/16 to wiecej nie ma :D

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy że też będą obcierały

Nie. W QPT seryjnie sa 216/40/17 i jakos jest jeszcze sporo miejsca a chlopaki montuja jeszcze wieksze fele. Duzo zalezy od ET oraz szerokosci felg.

 

Dodam ze astra sport wiec nie wiem czy ona ma cos ze zawieszeniem bo moim skromnym zdaniem to poza bialymi zegrami, kubełkowymi siedzianiami, i kołami 205/50/16 to wiecej nie ma

Nie wiem co ma do tego Twoje zdanie ja to sprawdzalem i mam zdjecia to potwierdzajace i jest nizsza o 2 cm a sprezyny sa z grubszego druta o 1,5 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W QPT seryjnie sa 216/40/17 i jakos jest jeszcze sporo miejsca a chlopaki montuja jeszcze wieksze fele. Duzo zalezy od ET oraz szerokosci felg.

W takim razie jeszcze uściślę, bo jak kolega Wesoł napisał duzo zalezy od ET oraz szerokosci felg. Fele mam 15" 6J 15H2 ET-49 chciałbym założyć do asterki II oponki 215/60. Czy będzie OK. Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności