Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 trudność z odpalaniem przy niższych temperaturach


Gość Mariuszkaz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariuszkaz

Witam !

Od 28.02.14 posiadam Opla Corsę C 1.2 silnik Z12XE. I jest coś co mnie niepokoi.

Jak auto stoi na parkingu przy pracy te powiedzmy 8 godzin gdy jest chłodniejsza pogoda lub deszczowa to muszę kręcić rozrusznikiem 3-4 razy (trochę dłużej) i dopiero odpala, jak odpali to nastepnie pali na dotyk. Gdy rano uruchamiam jak jadę do pracy też pali na dotyk (auto garażowane), jak jest cieplej na dworze też nie ma problemu. Podczas jazdy śilnik działa normalnie nie szarpie , ma moc, wszystko jest ok. Mam obawę że jak by była temeratura poniżej zera to nie odpali.

Poprzednie auto to była Corsa B i to było autko niezawodne przez 8 lat bez najmnieszego problemu, tylko rdza! Proszę o pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariuszkaz

Ładowania nie sprawdzałem jestem laikem w tym temacie, akumulator kręci rozrusznik bardzo dobrze!


Panowie bardzo proszę o pomoc! na co może mieć wpływ temperatura otoczenia przy uruchamianiu silnika.

Dzisiaj rano w garażu odpalił idealnie, a wczoraj po pracy na parkingu musiałem kręcić 4 razy.

Zapomniałem dodać że jest to 2003 rok produkcji, przejechane 60 tyś km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariuszkaz

Mam to auto od 28-02-14 i nie wiem nic, kiedy bylo cokolwiek wymieniane.

Ma przejechane 60 tyś km. i na tyle wgląda.

Podłączenie pod komputer to znaczy ąe muszę udać sie do mechanika? ile to moze kosztować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz znajomego kto ma jakis program(moze ktos od nas jest w okolicy)Koszt to w zaleznosci od rejonu u nas oklo 30-50zł.

Ps.Przebieg podejrzanie niski jak na lata auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariuszkaz

A czy to można do zwykłego PC-ta podłączyć lub laptopa tylko czy ja sam będę w stanie zdiagnoować, chyba pojadę do mechanika.

Jeżeli chodzi o przebieg to auto w środku wygląda jak nowe na zewnątrz też silnik czysciuteńki.

Nie znam sie na tym ale chyba aż tak auta podpicować sie nie da. Moze jakiś dziadek jeździł.


Teraz byłem na parkingu i przy 17 stopniach na plus odpalił idealnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie tyle że w Corsie B 1.2 16v czyli bliźniaczy motor X12XE i im jest zimniej na - tym gorzej odpala, im cieplej lub motor wcześniej rozgrzany pali elegancko i też nie wiem ocb, fakt jest faktem że jak wpinałem OP-COM w zimie przy -12c wywalił błąd Zablokowana regulacja biegu jałowego a slinik nie pracuję normalnie na ssaniu tylko wariuje na obrotach, przy dodatnich temperaturach lub przy mniejszych mrozach dajmy na to do -5c błędu nie ma i normalna kultura pracy na ssaniu jak i po zejściu ze ssania z tą różnicą że w dodatnich temp. 1 uruchomienie (rozruch) przebiega szybko 2x zakręci i cyk, przy spadku temp. i im większy mróz tym dłużej kręci, nie wiem czy winowajcą tego faktu nie jest regulator biegu jałowego (póki co mam zamiennik) oryginał w domu i chyba przymierzę się do wymiany na oryginał Boscha i sprawdzę czy coś się zmieniło-poprawiło,

tobie też proponuję sprawdzić czy masz regulator biegu jałowego oryginalny Bosch czy jakiś zamiennik

Edytowane przez marti82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności