Skocz do zawartości

klima nie dziala


Gość sulej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym wlascicielem astry g 2005 r z14xep

Bylem dzisiaj nabic klime , na pocztek byla sprawdzana szczelnosc itd.. po napelnieniu klimy niestety nie zadzialala, ja mialem informacje od poprzedniego wlasciciela ze tak moze byc , mianowicie poprzedni wlascicie wymienial sterownik silnika i wlasnie po takim zabiegu przestala dzialac klima, gdzie powinienem zaczac szukac problemu , czy moze byc tak ze klima nie zostala zalaczona na nowym sterowniku , Poratujcie od czego zaczac . Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimiarz powinien wiedzieć, gdzie szukać elektrycznych przypadłości klimatyzacji. Sprawdzano czy kompresor jest sprawny i na krótko podłączony uruchamia się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimiarz powinien wiedzieć, gdzie szukać elektrycznych przypadłości klimatyzacji. Sprawdzano czy kompresor jest sprawny i na krótko podłączony uruchamia się?

Generalnie kompresora nie podlaczli na krotko , ale sprawdzali czy idzie do niego napiecie i niestety nie a generalnie chodzi mi o to zeby nie oddawac samochodu do elektryka czy klimiarza bo jezeli faktycznie jest tak ze wystarczy wlacy klime na komputerze po zmianie ecu to wolalbym to zrobic po kostach ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nie rozumiem pewnych rzeczy... Jedziesz do klimiarza, wydajesz kasiore na nabicie i co? I klima nie działa. To przynajmniej bym dał mu na flaszkę, żeby powiedział, co jest zwalone.

Możesz mieć udupiony czujnik wysokiego lub niskiego ciśnienia, wyłącznik klimy, i jeszcze by się znalazło - choćby przekaźnik czy jakiś pierdel. Nadal nic nie wiesz bo klimiarz dupa a nie fachman.

Na marginesie: wymiana ECU moim zdaniem nie może mieć związku z nie działaniem klimy. Do sterownika silnika są złącza i nic innego oprócz nich się nie dotyka przy wymianie.

 

Chcesz iść po kosztach? Czasem to wychodzi 3 razy drożej... Tym bardziej że nie ogarniasz tematu za bardzo, skoro pytasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

A może tak na początek sprawdzić by bezpieczniki, przekaźnik, raczej głupie jak zajmował się już tym klimiarz ale ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sterownik był wymieniany i od tego czasu nie działa,to nie jest klima w sterowniku skonfigurowana.Do kogoś w oplu oblatanego z Techem i sprawdzić co ma wpisane w ustawieniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja wymieniałem sterownik u siebie i w dwu innych autach i w zadnym nie miało to wpływu(w kazdym działała)

 

W nie każdym sterowniku to się ustawia.

 

W nowszych rocznikach AG z silnikami seri Z obsługa klimy jest ustawiana w ECU.Na marginesie op-com to ogarnia bez problemu :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności