Skocz do zawartości

Corsa B, fabryczne trzecie światło stopu.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość janek24760

Witam

Wczoraj wymieniłem sobie klape w mojej Corsie ponieważ oprzednia była w strasznym stanie rdza ją pokonała ale mniejsza z tym, Po zamontowaniu klapy podłączeniu wszystkiego przeprowadzeniu przewodów jest jeden mały pboblem nie świeci trzeci fabryczinie zamontowany w klapie stop. odkręciłem go i przez małą dziurkę przez którą pzechodzi do niego kabel widziałem że jest on podłączony z jakimś innym kablem specjana wtyczką, kable od stopu mają kolor brązowy i czarno brązowy, wygląda on dokładnie tak samo jak na tym zdjęciu.

di-H87JZ6GB.jpg

Czy ktoś może mi pomóc jak mam podłączyć ten stop? czy jest taka mozliwośc ponieważ kupiona klapa pochodzi z rocznika '98 a ja mam corse "97 w której nie było tego stopu.

Bardzo prosze o pomoc

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

A po co ci dojść do kostki ?

Jeśli wystają z klapy to temat prosty jest.

 

Ps. Jaki rodzaj żarówek jest zamontowany w tym stopie? w5w, czy inne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janek24760

Właśnie te kable od stopu nie wystają z klapy, przy wymianie kable były wzięte ze starej klapy, bo ta nowa nie posiadała okablowania.

Ale najlepsze jest to że ten kabelek od stopu widać po wyjęciu uszczelki pod nim.

Edytowane przez janek24760

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Nie rozumiem o czy mówisz.

 

Ale posłuchaj ... masz przy żarówce (lampie) dwa styki. Pociągnij dwa przewody możliwą drogą do lampy tylnej. I podłączyć się pod przewody w lampie.

Miernikiem lub kontrolka znajdziesz pod które przewody.

Głównie chodzi o plus "stopu" bo minus to możesz wziąć gdzie bądź z masy.

 

I będzie działać jak należy. ;)

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janek24760

Chodzi mi o to że:

Kupiłem klape do corsy B ale w tej klapie nie było okablowania, kalapa jest ze stropem fabrycznym. Po zdjęciu tego stopa i wyjęciu uszczelki gdzie idzie kabelekdo klapy widać brązowy i czarny kabel z kostką ale ta kostka jest podłączona do innej kostki lecz z klapy nie wystaje kabel od tego stopu. Przez ten mały otwoerek nie ma poprostu mozlwiości wyjęcia tego bo kabel blokuje ta kostka. taka jak wyżej zamieściłem na zdjęciu.

Edytowane przez janek24760

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Przełożyć możesz sam kabelek. Uzyj drucika jakiegoś. Utnij kostkę, zalutuj.

Nie powiem ci jak nie mam tego w ręce.

Pociągnij kabel do lampy i gotowe.

Ten co jest lub inny nowy. Co ci łatwiej. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności