Skocz do zawartości

Kontrolka adaptacyjne oświetlenie drogi (doświetlanie zakrętów)


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swojej merivie oryginalne xenony i poziomowanie odbywa się automatycznie,lecz na desce pokazała mi się następująca kontrolka żółtego koloru z regulacją wysokości .
Co to za błąd i jak mogę się go pozbyć?

post-35073-0-49787200-1397638268.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączałeś ostatnio akumulator?

 

U mnie właśnie po takim zabiegu pojawia się owa kontrolka, ale nie mam ksenonów, tylko AFL.

 

Procedura jest następująca:

 

- pociągasz dźwignię od kierunkowskazów i trzymasz,

 

- włączasz zapłon, usłyszysz po kilku sekundach pikanie (lampka przestaje migać - informacja o zmianie systemu oświetlenia na asymetryczny),

 

- uruchamiasz silnik i kręcisz kołem kierownicy od jednego skrajnego położenia do drugiego

 

I po zawodach. Procedura ta zamienia ustawienie świateł z symetrycznych na asymetryczne.

 

Tak jest w moim aucie, ale u Ciebie może być inaczej, bo masz ksenon. Jak lampka nie gaśnie i świeci się po uruchomieniu silnika,

 

może to być usterka w układzie sterowania AFL lub samopoziomowania.

 

post-40402-0-22998800-1397677101_thumb.jpg

 

Sprawdź bezpiecznik 40 - układ AFL i samopoziomowanie i bezpiecznik 18 - układ AFL

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę,ale trochę sie zdziwiłem bo też mam oryginalne xenony i taka kontrolka dotyczy doświetlania zakrętów a nie samopoziomowania.

Edytowane przez Alec10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odłączałeś ostatnio akumulator?

 

U mnie właśnie po takim zabiegu pojawia się owa kontrolka, ale nie mam ksenonów, tylko AFL.

 

Procedura jest następująca:

 

- pociągasz dźwignię od kierunkowskazów i trzymasz,

 

- włączasz zapłon, usłyszysz po kilku sekundach pikanie (lampka przestaje migać - informacja o zmianie systemu oświetlenia na asymetryczny),

 

- uruchamiasz silnik i kręcisz kołem kierownicy od jednego skrajnego położenia do drugiego

 

I po zawodach. Procedura ta zamienia ustawienie świateł z symetrycznych na asymetryczne.

 

Tak jest w moim aucie, ale u Ciebie może być inaczej, bo masz ksenon. Jak lampka nie gaśnie i świeci się po uruchomieniu silnika,

 

może to być usterka w układzie sterowania AFL lub samopoziomowania.

 

attachicon.gifbezpieczniki.jpg

 

Sprawdź bezpiecznik 40 - układ AFL i samopoziomowanie i bezpiecznik 18 - układ AFL

 

 

 

Dzięki za podpowiedź.

Starałem robic się tak jak jest napisane lecz bez pożądanych efektów.

Podpowiedz mi proszę dokładnie co znaczy ("pociągasz dźwignię'') do siebie,od siebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz mi proszę dokładnie co znaczy ("pociągasz dźwignię'') do siebie,od siebie?

 

Jak coś się ciągnie, to do siebie, od siebie to się pcha ;)

 

Bezpieczniki sprawdziłeś, te które Ci wskazałem?

Edytowane przez speedek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności