Skocz do zawartości

Abs cały czas działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem, otóż abs caly czas działa. Pomimo iżj st ciepło w końcowej fazie hamowanie ( powoli czy szybko nie różnicy) czuję iż załącza się abs. Kilka dni wcześniej zaczęła świecić się kontrolka, myślałam że od szybkiego ruszenia zaraz po odpaleniu ( autko ma od pół roku, jak za szybko ruszyłam po odpaleniu ( za krótki czas) to zaświecała się kontrolka).Teraz pomimo ruszenia zaraz po odpalenia nie zaświeca się kontrolka, ale abs działa. Ktoś coś wie co to może być i pomoże?

Pozdrawiam

Agnieszka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To już się robi typową dolegliwością Sintry, :-) trzeba sprawdzić kable i wtyczki przy czujnikach ABS.

Można jechać na komputer jak Gawlak podpowiada lub szukać samodzielnie.

 

ps

ABS ma działać cały czas w trakcie jazdy, masz na myśli włączającą się pompę ABS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te objawy dają trzy problemy:

1) kończące się klocki i tarcze - tarcze są zjechane i klocek już nie dociska tak jak powinien - ale to ogarnie sprawne oko mechanika.

2) brudne czujniki ABSu na pięście - należy przeczyścić wszystkie czujniki sprężonym powietrzem

3) jeśli powyższe nic nie da, któraś piasta jest już do wymiany bo czujnik ABSu nie działa już tak sprawnie jak powinien.

 

Wsłuchaj się jeszcze czy nie wyje ci któreś łożysko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jutro podłącze pod komputer i zobaczę co mi powie.

Olaola1 tarcze i klocki wymieniałam 4 miesiące temu wiec raczej je wykluczam, co do reszty to nie wiem ale łożysko wyje jedno, i to może być przyczyna?

rafalgrzegorz patrzyłam na tego posta ale tam jest tylko o kontrolce która świeciła się ale to tak mi nie przeszkadza.

Kacper chyba chodzi mi tak jak piszesz o załączającą się pompę, nie bardzo się znam ale chodzi mi o to że czuję pod pedałem jak się włączą i to wkurza i to bardzo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedz ze ASO Opla sporo kasuje za podpięcie komputera i diagnostykę. Potrafi to być około 150zł.

Inne warsztaty często nie maja sprzętu aby połączyć się z modułem ABS - więc zapytaj wcześniej czy będziesz płacić jak się nie połączą.

Na początek trzeba sprawdzić / przeczyścić tak jak pisałem wcześniej wtyczki przy kołach. Słaby styk może być przyczyną błędnych odczytów z czujników i w efekcie załączanie się pompy.

Jak nie za bardzo wiesz jak to poproś szwagra, brata , sąsiada, Harnasia, Olę o pomoc. :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc skoro hamulce ok, to pierwszy punkt cię nie dotyczy :)

Luzu na łożysku mogą powodować błędne odczyty.

Ale najpierw dobre czyszczenie czujników jak Kacper radził :)

 

A jak to nic nie pomoże to piasta... W niej jest łożysko jak i czujnik ABS... To zintegrowany element.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Olaola1

Pozwolę sobie dokończyć temat koleżanki aby znalazło się na forum rozwiązanie problemu.

 

Po wymianie piasty problemy nie ustąpiły.

Jak sądziłam winny był brak styku w jednej z kostek, A konkretniej była zła komunikacja z tylnymi kołami.

W kostce znajdującej się po środku samochodu od spodu, po odpięciu była woda a czujnik na przednim kole był zawalony błotem i pyłem z klocków.

Po przeczyszczeniu kostek i czujników, spryskaniu kontaktem, objawy ustąpiły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności