Skocz do zawartości

Nie działa licznik kilometrów i dziwne wskazania kontrolki paliwa


Gość Studioffp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Studioffp

Witam,

 

Jestem tu nowy i widzę, że trafiłem do odpowiedniego miejsca - kopalni wiedzy. Mam kilka problemów z zakupioną Sintrą 2.2TD (99r). Najbardziej wkurzającym jest zestaw wskaźników:

- Nie działa licznik kilometrów (zatrzymał sie na 254183km)

- Nie działa ten po prawej kontrolny. Można oczywiście wcisnąć reset, ale nie zmienia to faktu, że jak było zero, to i jest zero

- Kontrolka paliwa chyba wskazuje za dużo paliwa względem tego co zatankowałem/przejechałem (tu obliczenia są na oko+pamięć gdyż nie działa licznik kilometrów)

- Szybkościomierz pokazuje około 20-25km/h więcej niż faktycznie jadę względem prędkości pokazywanej przez GPS

 

Pytanie jest jedno: czy te wszystkie usterki to problem ze wskaźnikami, które można wymienić na nowe, czy muszę szukać gdzieś przy kołach czegoś co daje błędne pomiary.

Nie jestem mechanikiem...znam się na tym mało, ale jakaś wskazówka będzie mile widziana.

Dziękuję wszystkim z góry.

Pozdrawiam,

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Cześć Łukasz.

To wszystko co piszesz było przerabiane wiele razy. :)

 

Kopalnia wiedzy ... trafne spostrzeżenie.

Poczytaj tematy abs.

Czujnik z lewego przedniego koła, od abs-u podaje sygnał na licznik i naliczanie kilometrów.

Ale jeśli działa ci predkosciomierz to licznik też powinien.

Jeśli nie, to problem jest w zegarach.

Prędkość oszukuje 10-12% z zależności od tego ile jedziesz. Wszystkie tak mają.

Tego nie zmienisz.

Można wyskalowac, czyli dac nową kartkę pod wskazówkę.

Można też dac wyższe opony. Wtedy jest mniejsza różnica.

A co do wskazań paliwa, to zacznij od odcięcia i oczyszczenia wtyczki...

Pod autem, z lewej strony. Na wysokości łączenia przednich i tylnych drzwi. Znajdziesz napewno.

 

Jest dział pogaduchy.

Choć się tam przywitać.

I skierujemy Cię do właściwych linkow z informacjami.

 

Ten temat uważam za wyczerpany i do zamknięcia. ;)

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harnaś nie wyganiaj jeszcze kolegi, zapomniałeś dodać że nie opłaca się kupować nowego licznika tylko trafić dobrą używkę chyba że się ma znajomego elektronika i ci go naprawi, Łukasz poszukaj taniego innego licznika do diesla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności