Skocz do zawartości

kilka pytan o remoncie silnika 2.2 benzynka


Gość bednar_skc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bednar_skc

Witam,

Posiadam sintreb97 2.2 kpt.

Zaczęła brąz sporą ilość oleju i należy pewnie wymienić pierścienie uszczelniacze itp.

 

Robiłem już taka kapitalke tylko że w hondzie i więc se warto upewnić kilka wątpliwości.

1- czy do zdjęcia miski olejowej potrzeba ściągać sanki(jezeli są) lub skrzynie?

2- co warto.wiedzieć by nic nie urwać? -ukryte śruby wtyczki czy coś??

3- czy do wyjefia tlokow potrzeba coś ściągać? Jakieś pompy itp? (Coś takiego wyczytalem na elektrownie)

Dlatego stąd moje pytania by wie upewnić ?? Ktoś kto rozbieral.coś doradzi każda uwaga cenna :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Taka naprawa to nie "kapitalka" ale pracy faktycznie sporo :-)

 

Odnośnie zdjęcia miski znajdziesz info w tym temacie

http://forum.opel24.com/topic/62988-kontrolka-cisnienia-oleju-nie-gasnie/

Tłoki wyjmiesz tylko do góry po zdjęciu głowicy.

Od spodu są też wałki równoważące które musisz odkręcić, a przy montażu odpowiednio ustawić - instrukcja jest na forum.

http://forum.opel24.com/topic/25972-walki-rownowazace/

 

ps

zajrzyj do tematu "Sintra -pogaduchy" aby poznać ekipę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dobrze trafiłeś ale mala dygresja - po czym sądzisz że padły pierścienie? i skąd pewność że to nie są wycieki. Warto poczytać o silniku X 22 XE w tym dziale.

Kacper trochę cię naprowadził, ale skoro zamierzasz się zabrac za taką robotę to warto wyciągnąć silnik i od razu zmienić wszystkie uszczelnienia, nie jest to faktycznie remont ale może się okazać że oleju dalej ubywa.

Zapraszam na pogaduchy w Pozostałych Tematach Sintry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - ja aktualnie dolewam około 1 litr na 1tyś.km i wstyd mi przed sąsiadami ze pod moim jest spora plama oleju.

Ale za tydzień biorę się za wymianę rozrządu wiec i wymienię przy okazji uszczelniacze wałków bo stamtąd mi się leje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bednar_skc

Czuć przepalony olej , i brak plam w garazu.

 

Także albo uszczelka po glowica, pierścienie albo uszczelniacze. I najlepiej wymienić wszystko hak już sie ściąga glowice.

 

A pomoże ktos jak z ta miała olejowa?

A z miała temat także poczytam. dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujesz olej może dlatego że w czasie jazdy chlapie na katalizator - obejrzyj od spodu dokładnie.

Tu masz jeszcze o głowicy http://forum.opel24.com/topic/23655-wymiana-uszczelki-pod-glowica-x22xe/ najlepiej wydrukować sobie opis i odhaczać co zrobione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz nic o przypuszczalnym przebiegu . Przy ok. 250 tkm lubi puścić UPG ale nie jest to regułą, przy głowicy uważaj na szpilki od kolektora wydechowego, warto sprawdzić również prowadnice zaworów no i oczywiste planowanie i sprawdzenie szczelności głowicy. Jak pisałem wcześniej przy takiej robocie warto jest wyciągnąć silnik (jeżeli masz warunki na takie działanie) i wymienić uszczelnienia jak i rozrząd przy okazji sprawdzisz sprzęgło i wysprzęglik. Uwagę trzeba zwrócić na dużą ilość przewodów do czujników i na przewody podciśnienia. Odnośnie demontarzu silnika, jak i innych interesujących cię temattów szukaj właśnie w tym dziale, jest opisane wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

A dlaczego nie próbujesz wyczyścić brudu (nagaru) zapieczonego syfu na pierscieniach olejowych. Widocznie one nie zbierają oleju. Pokazcie chłopakowi temat z plukaniem... Z telefonu nie podam. Mój silnik ma ponad 300 a już widzę ogromną różnicę. Spróbuj nic nie tracisz. Całe 6.50zł Tylko odrazu drastycznie a nie jakimiś niby plynami ;)

 

http://forum.opel24.com/topic/52270-plukanie-silnika/?p=531938

wkleiłem link / Kacper

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności