Skocz do zawartości

x20se Omega B 2.0 8v ustawianie rozrządu


Gość NiceChar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NiceChar

Witam,
wymieniałem w Omedze pasek rozrządu, napinacz i pompe wody, auto odpaliło, wkręca się normalnie ( chociaż wysoko nie kręciłem). Dziwny dźwięk wydaje się z silnika po wymianie tych części, takie jęczenie, piszczenie cykliczne takie raz jest raz nie ( tak jak kręci się któreś kółko to słychać jeł jeł jeł jeł jeł xD) , jak odpaliłem drugim razem to przez chwilę tego nie było, a potem znowu zaczeło ? Pewnie za mocno pasek naciągnięty ? Czy może ktos jeszcze napisać jak dokładnie ustawić pompę ? Widziałem tam w niej języczek taki, ale w miejscu gdzie pompa jest przykręcana do silnika nie znalazłem miejsca na ten języczek... i jeszcze napinacz jak ustawiłem wskazówką między widełki Y, skręciłem, to ta wskazówka przy kręceniu wałem chodziła prawo lewo ... tak powinno być ? Byłbym wdzięczne za jakieś może fotki bo jak fora przeglądałem to fotki oczywiście ze starości usunięte..... pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NiceChar

jeszcze jedna sprawa, jak kręciłem wałem to pasek był napięty, ale czasem jak ciśnienie mi cofało wał, to pasek się luzował to też norma ? jeżeli macie jakieś schemaciki czy coś, to bym poprosił jak można, tak sobie porównam z moim :P ja za nie długo udostępnie zdjęcie ze swoim schematem pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość artur66624

Ustaw zgodnie ze znakami na kołach i napinaczu , a to że ci się lekko luzuje przy obracaniu wałem to normalka .

Przy wymianie rozrządu najlepiej wykręcić Świece przed zakładaniem paska, ale w ósemce i bez tego jest łatwo wymienić rozrząd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NiceChar

dzięki wielkie koledzy za podpowiedzi :beer: , kurcze to chyba pierwsze forum, na którym zadałem pytanie, na które dostałem odpowiedź szybko, sprawnie i przyjemnie, bo na innych to zaraz ktoś ma ból dupy że: "nie wiesz to się nie zabieraj","sam se radź"," sam szukaj śmierdzący leniu" itp. itd. O to mój schemacik z opisem w sumie to taki sam :Phttp://postimg.org/image/5d76rxcz3/ dzięki raz jeszcze za podpowiedzi jutro tam zajrzę i ogarnę pozdrawiam

Edytowane przez NiceChar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ciekawi mnie , czy ten dźwięk wydobywa się po zdjęciu paska wielorowkowego ( tam juz chyba jest) ?

U mnie takie jeł, jeł wydobywa się z łożyska sprężarki klimatyzacji .

Jak mam szyby zamknięte , to nic nie słychać.

Zdejmę pasek wielorowkowy i cisza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności