Skocz do zawartości
Gość Anonymous

sposób na problemy z biegami corsa b

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wymienisz wszystko, łącznie z tulejami na drążku, to nie powinno być luzu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Żebym to ja wiedział tylko które to są te tuleje :wesoly:. Jeśli dojdzie do tego zakupu to wtedy będe drążyć temat.

Dzięki wielkie za pomoc :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdejmij mieszek i wszystko zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki za obszerne opracowanie tematu - też miałem problem z jedynką, mechanik powiedział do wymiany cały mechanizm, po przeczytaniu wątku wymieniłem tę zawleczkę za 10 zł i pomogło. Nie jest może idealnie, bo auto ma 190 tys., ale działa ;)

Dzięki i pozdro

Aha - jeszcze jedno, czy jakbym chciał wymienić części z zestawu naprawczego - czy muszę wczołgiwać się pod auto, żeby odkręcić mechanizm czy można go wymontować od góry?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Przed inwestowaniem w nowy mechanizm albo zestawy naprawcze warto zerknąć w ustawienie drążka zmiany biegów. Właśnie dzisiaj to przerobiłem i skrzynia działa rewelacyjnie. Układ odzyskał sztywność a biegi wchodzą jak w masło. Niecała godzinka i było po sprawie.

I wielki szacun dla autora poniższego opisu:

http://corsa.dhs.org/form_ArticleShow.aspx?aid=8

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej_m55
skotas1, zajrzałeś do tematów jakie napisał ja 37 :P:wino::wino:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Czesc. Potrzebuje pomocy. Mam problem z biegami przy corsie b 1.4 v16. bieg 1 i 2 raz sa . raz ich niema. czasami bieg 1 wchodzi w miejsce biegu wstecznego i tez mam problem wlaczyc bieg R.. Wiezdzalem na kanal. I ogladalem co jest grane. I musze stwierdzic ze tam niema zaspecjalnie miejsca manewru na jakas wymiane. Czy musze wymienic caly wybierak? Czy tylko jakas czesc? Niejestem mechanikiem ,choc troche poswiecam czasu przy aultach. Bo jestem lakiernikiem samochodowym.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mi przypomina moje kłopoty.

Części 9 i 10 do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Witam wszystkich. Kolega ja37 mi podpowiedzial dobrze. + dla niego.. mialem problem z wybierakiem corsy b. Ale nadal mam problem. Wyjolem caly wybierak. I sie okazalo ze mam peknieta kostkie lacznika do skrzyni biegow . Ona jest koloru czarnego. Jest peknieta na dwie czesci tylko bolec trzymal to w calosci. I mialem problemy z biegiem 1,2i R. Az znikly mi na dobre. Ale tez zauwazylem ze mam wyrobione gniazda plastykowe przy lacznikach. Czytalem troche tu na forum o tych problemach. Mam pytanko czy ten zestaw zastepczy naprawczy tojuz starczy. I gdzie moge dostac ta czarna kostke od wybieraka. BO wiem ze ta plastykowa biala kostka pasuje do modeli corsy b. Ale patrzealem na nia i jest inna od tej co jest u mnie. Najlepiej pokazuje fotka 1 , 2 w temacie problemy wybieraka skrzyni biegow. Czy dostane ta kostke gdzies oddzielnie dokupic? Prosze o pomoc. pozdrawia DARO. :-) E-M Daro0344@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może być i biała.

Po prostu biała jest sztywna plastikowa, a czarna gumowa.

Przynajmniej tak zaobserwowałem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum. Dzis kupilismy z zona Corsine, sprawdzilismy ja wczesniej w salonie Opla w Kielcach. Wszystko bylo w porzadku, oprocz drobnych usterek typu zarowka. Po przyjechaniu do domu, okazuje sie, ze nie wchodzi wsteczny. Tzn. kryza sie podnosi, wchodzi bieg wsteczny, ale swiatla biale z tylu sie nie pala i samochod jedzie do przodu. Czuc wyraznie, ze wsteczny wskakuje inaczej od jedynki, a mimo to samochod jedzie do przodu. Kiedy jezdzilismy przed kupnem, wchodzil R bez problemu. Fachowcy z Opla tez niczego nie stwierdzili na przegladzie. Co to moze byc?

pozdrawiam,

Plissken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myli sie Pan. To manual.

Z powazaniem,

Marcin K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siemka

ja czasem mam problem z jedynka wszystko działa ale czasem lekko wchodzi a czasem

muszę niezłe ręka machnąć zęby 1 wskoczyła

jeżdżę corsa b 1.2 city

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W serwisie obejrzeli i wyrok brzmi: poszedl pajak. 800+robocizna, odbior za tydzien. To sie zona ucieszyla :?:

pozdrawiam,

Plissken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie lepiej kupić zestaw naprawczy za 65zł?

Wymiana to nic trudnego.

Pająk się nie psuje, to kawał grubej blachy, trzeba ze 40 lat żeby skorodował aż tak, żeby się popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

problem rozwiazany. Okazalo sie, ze przy wybieraku peknieta jest taka guma, trzymana przez bolec. Kilka stron wczesniej w tym watku kolega opisywal podobny przypadek. Poniewaz nie jest to przewidziane jako czesc zamienna, odwiedzilem kilka szrotow w okolicy. Na bodajze trzecim trafilem idealnie, gosc przyniosl sam krotki element do segerka i kuli z dobra guma. Wzial za to 30 zl, co przyjalem szerokim usmiechem. Niestety nie potrafilem tego wymienic sam, wiec calosc kosztowala mnie 130,- a nie jak sugerowal ASO >1k PLN.

Ponizej w linku uszkodzona czesc, powodujaca te problemy:

http://tinyurl.com/ylkowc7

pozdrawiam,

Plissken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Wszystkich Z tego co czytam u mnie niechce wchodzic 2 czasem jak wbjiam zgrzytnie patrzylem ta gume jest starta całkowicie ledwie ja widac trzeba pewnie wymienic ale niewiem jak to sie fachowo nazywa na necie nie moge znalez tego czy ktos bylby łaskaw podac mi strone z tym duperelem zebym mogl zamowic sobie bo juz mnie cholera bierze z ta 2 :wink:?;)?? :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam Opla 1.0 12v 1998r i jest problem z biegami cieżko wchodziła 2 przy redukcjach no i wsteczny raz na jakiś czas. A ostatnio się pogorszyło i wsteczny nie wchodzi wogóle a żeby wrzucić 1 i 2 to muszę podnieść ''wajche'' tak jak do wstecznego

Pomóżcie co tam wymienić bo może nie trzeba prowadzić do mechaniora tylko kumpel naprawi bo jest kumaty tylko bym mu powiedział co to mniej wiecej moze byc bo widze ze duzą macie wiedze na ten temat

pozdrawiam i z góry dziex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi